Reklama
Reklama

Dworzec Główny: jak się do niego dostać nocą i nad ranem?

fot. Adrian Juzak

Galeria handlowa Poznań City Center jest otwarta od 9.00 do 21.00. Jak poza tymi godzinami dostać się na dworzec PKP? Opcji jest kilka.

- Proszę o wyjaśnienie jaką drogę proponują włodarze miasta i zarządca PCC nocą. Trzeba iść na około jakoś skoro główne dojście do dworca (przez PCC) jest zamknięte - dopytuje nasz czytelnik Kuba.

TriGranit jeszcze przed otwarciem nowej części Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego informowało o możliwych sposobach dotarcia do holu dworca PKP. Pierwsza z możliwości zakłada dostanie się do holu przez centrum handlowe (z przejścia podziemnego przy przystankach "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne" kierujemy się do galerii handlowej - wejście z dużym logo PCC). Ale centrum handlowe działa w określonych godzinach.

- Poza godzinami działania centrum handlowego do budynku dworca wciąż można się dostać przez galerię Poznań City Center - wyjaśnia Przemysław Terlecki, rzecznik TriGranit. - Choć sklepy są wówczas zamknięte, wejście do galerii w pobliżu przejścia podziemnego (wejście z logo PCC - przyp. red.) pozostaje otwarte 24 godziny na dobę. Wewnątrz są ochroniarze, którzy dbają tu o bezpieczeństwo. Pasażerowie bez problemu dostaną się więc tędy na dworzec - zaznacza. - Jeśli natomiast chodzi o możliwość zjedzenia w restauracjach znajdujących się nad przyszłym PKS-em poza godzinami działania centrum handlowego, jest to zależne wyłącznie od samych najemców. My tylko udostępniamy im przestrzeń - dodaje.

Dodatkowe dojście na dworzec PKP pojawi się, gdy w drugiej połowie listopada zacznie tu działać dworzec PKS. - Z niego również będzie można dojść do holu dworca PKP - zapewnia Terlecki.

Inne opcje dostania się do hali dworca Poznań Główny to wejście do niego kładką z mostu Dworcowego. Jadąc MPK wysiadamy na przystanku Zintegrowane Centrum Komunikacyjne, kierujemy się do przejścia podziemnego, a z niego wchodzimy na chodnik wzdłuż mostu Dworcowego. Dojdziemy nim do kładki prowadzącej do budynku dworca. Kolejna możliwość zakłada podjechanie samochodem bezpośrednio w okolice dworca PKP. Można to zrobić np. udając się ulicą Dworcową na plac Dworcowy w pobliże starego budynku dworca PKP.

Możliwe trasy znajdziesz na planie przygotowanym przez TriGranit TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
13.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro