Reklama
Reklama

Skłot zostaje przy Starym Rynku. Budynku nie sprzedano

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

W środę o godzinie 10.00 odbyła się licytacja budynku zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Szkolnej. To właśnie w nim od kilku miesięcy nielegalnie przebywają anarchiści z kolektywu Od:zysk. Budynku nie sprzedano. Kolejna licytacja jeszcze w tym roku. Przeciw sprzedaży obiektu protestowali anarchiści.

- Pokażmy potencjalnemu inwestorowi, że Od:zysk nie jest na sprzedaż - apelują na Facebooku i na swojej stronie internetowej członkowie kolektywu Od:zysk. Na godzinę 9.30 anarchiści zapowiadają pikietę przed Sądem Rejonowym przy ulicy Młyńskiej 1. O 10.00 ma się tu natomiast odbyć licytacja budynku.

Choć anarchiści zajęli obiekt nielegalnie, domagają się zrezygnowania z licytacji budynku i pozostawienia ich skłotu na jego terenie. Licytacja (pierwsza licytacja komornicza) jednak się odbędzie. Do kupienia są dwa budynki - przy Paderewskiego 1 oraz Szkolnej 2 (znajdują się po sąsiedzku). - Suma oszacowania wynosi 12 770 484,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 9 577 863,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 1 277 048,40 zł - wyjaśnia w oficjalnym komunikacie komornik sądowy Paweł Bobek.

Anarchiści będą w środę nie tylko pikietować przed budynkiem sądu, ale też organizują "imprezę solidarnościową" w skłocie przy Starym Rynku. Ta rozpocznie się o godzinie 15.00. W programie m.in. występy zespołów muzycznych, happeningi, pokazy, wystawy.

AKTUALIZACJA

Budynku nie udało się w środę sprzedać. Licytacja ma zostać powtórzona jeszcze w tym roku. Podczas próby sprzedaży budynku w sądzie pojawili się anarchiści. Rzucili w kierunku sędziego pojemnikiem wypełnionym cuchnącą cieczą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro