Akademiczki wygrały w Środzie Śląskiej

Drugoligowe szczypiornistki AZS AWF Volkswagen Poznań rozbiły na wyjeździe zespół KS Środa Śląska 36:9 i umocnił się na pozycji lidera.

Już od pierwszych minut mecz rozgrywany był pod dyktando poznańskiego zespołu, którego miażdżąca przewaga ani przez moment nie podlegała dyskusji. Pierwsza bramka dla gospodyń padła z rzutu karnego dopiero w 18. minucie, a cała połowa zakończyła się wynikiem 2:20. Druga odsłona meczu nie mogła przynieść zmian w grze outsidera II ligi. Dobra obrona oraz zabójcze kontrataki poznanianek pozwoliły na spokojne kontrolowanie przebiegu gry i pewne zwycięstwo 36:9.

- Śledząc dotychczasowe rezultaty Środy wiedziałyśmy, że nasz przeciwnik jest zdecydowanie najsłabszą drużyną w II lidze i nasze zwycięstwo powinno być tylko formalnością. Nie mogłyśmy jednak pozwolić sobie na brak koncentracji. Takie spotkania zawsze są trudne i nigdy nie można zlekceważyć przeciwnika.. - powiedziała Florentyna Pawlak z AZS AWF Volkswagen Poznań.

Szczypiornistki AZS AWF Volkswagen Poznań najbliższe spotkanie rozegrają dopiero w sobotę, 9. Listopada 2013 roku. W hali przy ul. Chwiałkowskiego będą podejmować zespół Victoria Świebodzice. Początek spotkania o godz. 18:00, a wstęp jest bezpłatny.

KS Środa Śląska - AZS AWF Volkswagen Poznań 9:36 (2:20)