Reklama
Reklama

Mieszkańców Fabianowa czekają spore utrudnienia

Budowa kanalizacji może sparaliżować ruch na Fabianowie. Drogowcy w poniedziałek rozpoczną zaplanowane na pół roku prace. Do końca kwietnia ulice Fabianowo i Kowalewicka będą zamknięte. Mieszkańcy z nowej kanalizacji się cieszą, ale jednocześnie dziwią, że drogowcy już dwa miesiące temu rozkopali część Fabianowa.

Robotnicy na Fabianowie to znak, że mieszkańcy i kierowcy muszą się przygotować na duże utrudnienia - We wrześniu ruszyła duża inwestycja związana z budową kanalizacji sanitarnej, a to oznacza utrudnienia w ruchu - mówi Maja Zygmanowska z biura prasowego Aquanetu. Drogowcy zamkną ulicę Fabianowo i Kowalewicką. Dopuszczony będzie jedynie ruch lokalny mieszkańców. Kierowcy pojadą objazdem przez ulicę Wołowską, Sycowską, Opłotki i dalej w kierunku ulicy Fabianowo. Zmienią się też trasy autobusów 710 i 80.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Mimo, że budowa kanalizacji rozpocznie się dopiero w poniedziałek, drogowcy na Fabianowie są już od września, a mieszkańcy i kierowcy narzekają na bałagan - Cała nawierzchnia jest wyfrezowana i nie wiem tak naprawdę po co? - pyta jeden z kierowców. Aquanet tłumaczy, że do skomplikowanych prac musiał się przygotować - Budowa kanalizacji to jest budowa pod ziemią. Musimy się wkopać przynajmniej dwa do trzech metrów pod ziemię, żeby kanalizację posadowić, a to oznacza, że nawierzchnia musiała być zdarta - dodaje Zygmanowska. Wszystkie prace na Fabianowie powinny zakończyć się do końca kwietnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
91.33 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro