Reklama
Reklama

Kontrola służb mundurowych w poznańskich lokalach

fot. Ale_Paiva/sxc.hu
fot. Ale_Paiva/sxc.hu

Poznańska policja we współpracy z pracownikami Urzędu Celnego, Urzędu Kontroli Skarbowej oraz inspektorami STOART-u i ZAIKS-u przeprowadziła kontrolę w kilku poznańskich lokalach. W jej wyniku w lokalach stwierdzono liczne naruszania prawa.

Działania były prowadzone w nocy z piątku na sobotę, a ich celem była kontrola w zakresie nielegalnego, bezumownego odtwarzania utworów muzycznych, legalności sprzedawanych wyrobów alkoholowych oznaczonych znakiem akcyzy, nieprawidłowości w ewidencjonowaniu sprzedaży przy użyciu kas fiskalnych. Kontrolę przeprowadzono w trzech dyskotekach i jednym pubie.

W wyniku kontroli zatrzymano trzy osoby, które miały przy sobie nielegalne substancje odurzające. W kontrolowanych lokalach wykryto też alkohol bez polskich znaków akcyzy oraz nieprawidłowości w ewidencjonowaniu sprzedaży przy użyciu kas fiskalnych. Zabezpieczono też nośniki zawierające pliki z muzyką - Żaden z pracujących w klubach DJ-ów nie posiadał stosownych licencji. Oznacza to, że doszło do nielegalnego bezumownego publicznego wykorzystywania cudzej twórczości w ramach organizowanych imprez o charakterze dyskotekowym - mówi Dawid Marciniak z wielkopolskiej policji.

Wynikiem kontroli jest sześć mandatów karnych na łączną kwotę 1500 złotych oraz wszczęcie trzech postępowań przygotowawczych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro