Reklama
Reklama

Park przy Starym Browarze: alejki pokryją asfaltem

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Ruszyły prace w parku Dąbrowskiego przy Starym Browarze. Od wtorku teren miał być zamknięty, ale ostatecznie wciąż można tędy przechodzić. Trzeba jednak liczyć się z utrudnieniami. Trwa wymiana nawierzchni alejek - zamiast kostki brukowej pojawi się na nich asfalt.

W ubiegłym tygodniu pracownicy Starego Browaru zapowiadali, że od wtorku park Dąbrowskiego w sąsiedztwie obiektu zostanie zamknięty w związku z koniecznością przeprowadzenia remontu alejek. Dziś jednak wciąż można tu zobaczyć spacerowiczów. - Założyliśmy, że prace potrwają 10 dni i chcieliśmy na ten czas zamknąć park - mówi Barbara Banat z biura PR Starego Browaru. - Ostatecznie jednak uznaliśmy, że obecnie prowadzone prace nie stanowią zagrożenia dla gości parku i dzięki temu wciąż jest on otwarty - dodaje.

W ramach inwestycji nawierzchnia alejek w parku zyska nowy wygląd. Do tej pory alejki były pokryte kostką brukową. Część osób jednak zamiast chodzić po kostkach poruszała się... wydeptaną ścieżką znajdującą się tuż obok. - Alejki będą wykonane z asfaltu. To ukłon w stronę osób, które poruszają się po alejkach z wózkami dziecięcymi oraz kobiet chodzących w szpilkach - zaznacza Banat. Już teraz wiadomo, że park będzie zamknięty w dniach 4-9 listopada. - Wówczas odbywać się będzie układanie asfaltowej nawierzchni.

Na terenie parku w weekend pojawiły się natomiast nowe drzewa. W sumie będzie ich 40. To m.in. platany klonolistne oraz jesiony wyniosłe. - Obecnie nie planujemy żadnej wycinki drzew, ale liczymy się z tym, że w najbliższych latach jakieś drzewo, ze względu na jego wiek i złą kondycję, trzeba będzie wyciąć. Przez lata nikt o nie nie dbał - kończy.

Prace w parku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mają się zakończyć 9 listopada.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro