Reklama
Reklama

Wykolejenie tramwaju na Gwarnej: 100 minut utrudnień

fot. Piotr \"Tiggy\" Pasała
fot. Piotr \"Tiggy\" Pasała

Od godziny 9.00 trwały utrudnienia komunikacyjne w centrum Poznania. Na ulicy Gwarnej doszło do wykolejenia tramwaju linii nr 13 jadącego w kierunku ul. Święty Marcin. Utrudnienia trwały ponad 1,5 godziny.

O godzinie 9.00 na ulicy Gwarnej doszło do wykolejenia tramwaju linii nr 13. Nikomu nic się nie stało, ale występują tu duże utrudnienia w ruchu. Gwarna to bowiem obecnie jeden z kluczowych punktów na trasie przejazdu tramwajów przez centrum miasta. - Tramwaje jadące od strony Rataj do centrum dojeżdżają tylko do al. Marcinkowskiego i tam są wycofywane. Następnie wracają w kierunku Rataj - tłumaczy dyżurny Nadzoru Ruchu MPK. - W przypadku dojazdu ze Śródki do centrum uruchomiliśmy autobusową komunikację zastępczą - dodaje. Ulicą Solną autobusy jadą przez al. Marcinkowskiego do pl. C. Ratajskiego i tam udają się ul. Libelta, Niepodległości i Solną w kierunku Śródki.

Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia. - Mamy pewien kłopot techniczny. Na ulicy Gwarnej jest dosyć wąsko ponieważ przy ulicy są tu zamontowane słupki. Przez to mamy problem z ustawieniem ciężkiego sprzętu - kończy.

AKTUALIZACJA

Ruch przywrócono około 10.40.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
19.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro