Reklama
Reklama

Kolejki do kas na dworcu? PKP: "Bilet kupisz w 21 miejscach"

Polskie Koleje Państwowe odpowiadają na skargi pasażerów dotyczące gigantycznych kolejek do kas w nowym budynku dworca Poznań Główny. - Na dworcu jest 21 miejsc z biletami - wyjaśnia biuro prasowe PKP.

W piątek zamknięto stary budynek dworca PKP. Co prawda działa tam jeszcze część komercyjna (punkty usługowe czy kawiarnia), ale kasy biletowe zostały zamknięte. Nie zobaczymy tam również tablicy z odjazdami i przyjazdami pociągów. Taka sama tablica zniknęła też z Dworca Zachodniego. - Bez tablicy jest bardzo ciężko - mówi pasażer korzystający z Dworca Zachodniego. - Tablica była przejrzysta, a tabela z rozkładem jest zawiła - dodaje.

Tablica obecnie znajduje się jedynie w holu nowego dworca PKP. W tym samym holu można obserwować spore kolejki do kas. - Przerażają mnie te kolejki strasznie - mówi starsza pasażerka. - Chcę kupić bilet i muszę długo czekać - dodaje.

PKP na skargi pasażerów o długich kolejkach odpowiada... wymieniając ile jest punktów na nowym dworcu, w których można nabyć bilety. - W holu głównym dworca (poziom +1) działa 10 kas oraz 7 biletomatów. Na poziomie +2 w godzinach 7:30-19:00 bilety można kupić na 4 stanowiskach Centrum Obsługi Klienta ICC - wyjaśnia biuro prasowe PKP.

Dodatkowo PKP wymienia inne lokalizacje, w których można kupić bilety na pociąg. To Dworzec Zachodni z pięcioma kasami i dwoma biletomatami, Dworzec Letni (2 kasy w godzinach 5.45 - 19.00), przejście podziemne (1 kasa całodobowa) i peron przy budynku starego dworca (2 biletomaty).

- W holu dworca Poznań Główny bieżących informacji podróżnym udzielają pracownicy Informacji Kolejowej (6:00-20:00) i Nowego Biura Dworca (7:00-21:00). Zachęcamy również do kupna biletów Internecie na stronie www.intercity.pl lub www.rozkład-pkp.pl - kończy PKP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro