Reklama
Reklama

Remontują Teatralkę, autobusy zmieniły trasy

fot. Sołtys
fot. Sołtys

W poniedziałek, 28 października, zmieniono trasy autobusów za tramwaj linii T4 oraz T9. To ułatwienie m.in. dla mieszkańców Sołacza czy Bonina, którzy dzięki zmianom łatwiej dojadą do centrum. Tymczasem prace na Teatralce idą pełną parą.

Od poniedziałku mieszkańcy Trójpola, Winiar, Bonina, Sołacza i Winograd mają łatwiejszy dojazd komunikacją miejską do centrum Poznania. Dostaną się do centrum autobusami za tramwaj linii nr T4 i T9. Ich końcowy przystanek został zlokalizowany na Alejach Marcinkowskiego przy gmachu Muzeum Narodowego. - Zależy nam na zapewnieniu jak najbardziej dogodnego, ale i możliwie najszybszego dojazdu do centrum - tłumaczył w piątek Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Jak obecnie kursują autobusy T4 i T9?

Linia T4
Rondo Solidarności - Murawa - Winogrady - Pułaskiego - Nowowiejskiego - Solna - Marcinkowskiego.

Linia T9
Piątkowska - Al. Solidarności - Witosa - Wojska Polskiego - Nad Wierzbakiem - Wielkopolska - Nowowiejskiego - Solna - Marcinkowskiego.

Autobusy nawracają na skrzyżowaniu z ul. Paderewskiego.

Prace związane z remontem torowiska tramwajowego na Teatralce rozpoczęły się 23 września i mają potrwać do końca listopada. W tej chwili z jednej strony układane jest tutaj nowe torowisko, a z drugiej strony - przygotowywane są kolejne fragmenty podłoża pod nowe tory. Zobacz zdjęcia!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro