Reklama
Reklama

Wilda: przystanek dla bimb "Pamiątkowa"... na prośbę mieszkańców

W weekend pisaliśmy o nowym przystanku tramwajowym na trasie bimb linii nr 2, 9 i 10. Chodzi o przystanek "Pamiątkowa" na Wildzie, w pobliżu skrzyżowania ulic 28 Czerwca 1956 i Pamiątkowej. Stowarzyszenie Wildzianie skarżyło się, że o pomysł stworzenia przystanku nikt nie zapytał mieszkańców. ZTM odpowiada, że powstał właśnie na prośbę mieszkańców.

W piątek u zbiegu ulic 28 Czerwca 1956 i Pamiątkowej powstał nowy przystanek dla tramwajów. Zatrzymują się tutaj bimby linii nr 2, 9 i 10. W weekend pisaliśmy, że zdziwieni pojawieniem się nowego przystanku są członkowie stowarzyszenia Wildzianie. Domagali się wyjaśnień od Zarządu Transportu Miejskiego twierdząc, że nikt nie konsultował z mieszkańcami pojawienia się przystanku w tym miejscu.

Sam Zarząd Transportu Miejskiego wyjaśniania, że przystanek powstał... na prośbę mieszkańców. - Ten przystanek został wprowadzony m.in. na prośbę Rady Osiedla Wilda - mówi Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM. - My się ku tej prośbie skłoniliśmy rzeczywiście uważając, że może to ułatwić przesiadanie się z autobusu na tramwaj i odwrotnie - dodaje.

Osoby spotkane w poniedziałek na przystanku przyznają, że jest on bardzo wygodny. - Mieszkamy na Pamiątkowej, więc mamy bardzo blisko - mówi młoda dziewczyna. - Jest wygodny - dodaje kolejna pasażerka.

Członkowie stowarzyszenia Wildzianie wciąż jednak twierdzą, że nie jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich pasażerów. Podkreślają, że przez większą liczbę przystanków podróż się wydłuży, a przez to będzie droższa. - Chodzi nam o to, by było wiadomo w jaki sposób takie decyzje zapadają - mówi Anna Gawrysiak-Knez ze stowarzyszenia. - I żeby były konsultowane, nie mówię, że jak najszerzej, ale np. przepytując 100 osób jadących tym tramwajem - dodaje.

Przewodniczący Rady Osiedla Wilda podkreśla, że nowy przystanek "z nieba nie spadł". To sami mieszkańcy zgłosili się do RO Wilda z prośbą o pomoc w utworzeniu nowego przystanku, a konsultacje się... odbyły. - Radni o tym wiedzieli, było kilka sesji, nikt na sesji nie zadał o to pytania, nikt nie chciał drążyć tego temu i nagle jak przystanek jest to jest wielkie zdziwienie - mówi Adam Babicz, przewodniczący RO Wilda.

Osoby, które mają bilety na określoną liczbę przystanków i jeżdżą ulicą 28 Czerwca 1956 mogą korzystać ze swoich biletów na dotychczasowych zasadach przez okres ich obowiązywania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro