Reklama

Fredry: trwa remont torowiska, skończą przed 11 listopada

fot. Dominik Wojciechowski
fot. Dominik Wojciechowski

Trwa remont torowiska tramwajowego na ulicy Fredry. Początkowo planowano, że roboty zakończą się w tym miesiącu. Dziś MPK przyznaje, że prace przedłużą się do początku listopada. - Inwestycja i tak odbywa się w cieniu remontu Teatralki - tłumaczy MPK.

Nie tylko na moście Teatralnym trwają intensywne prace przy remoncie torowiska tramwajowego. MPK wykorzystuje to, że obecnie przez most nie kursują tramwaje i remontuje również torowisko na ulicy Fredry.

Początkowo planowano, że prace na Fredry zakończą się jeszcze w tym miesiącu. - Remont mostu Teatralnego nie wymusza na nas pośpiechu - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK Poznań. - Chcemy ukończyć prace w takim terminie, by nie komplikowały one życia mieszkańców podczas uroczystości planowanych na 11 listopada. To przecież imieniny ulicy Święty Marcin i z pewnością zmieni się organizacja ruchu w centrum Poznania tego dnia - dodaje.

Prace na ulicy Fredry mają więc zakończyć się w pierwszych dniach przyszłego miesiąca. Obecnie są prowadzone w pobliżu skrzyżowania z ulicą Mielżyńskiego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro