Reklama

Park Kasprowicza: nie chcą bloków, domagają się kąpieliska

fot. Projekt: ANI Pracownia Projektowa
fot. Projekt: ANI Pracownia Projektowa

W połowie października prezentowaliśmy koncepcję zagospodarowania parku Kasprowicza na poznańskim Łazarzu. W wizji nie ma kąpieliska, co nie podoba się mieszkańcom. Ci obawiają się, że w pobliżu Areny mogą powstać bloki mieszkalne. Radna PiS zachęca do podpisywania petycji w tej sprawie.

W połowie października Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zaprezentowały projekt zmian, jakie miałyby zajść w parku Kasprowicza w przyszłości. Na tym terenie zaplanowano m.in. pole do mini golfa, siłownię plenerową, kawiarnię, tory do gry w boule, skatepark, boiska, tor dla rowerzystów, tor saneczkowy, parkingi, aleję z fontannami oraz funkcje SPA & Wellness w hali Arena oraz dobudowanym do niej budynku znajdującym się na miejscu obecnej hali tenisowej.

Zdania mieszkańców były podzielone - niektórzy podkreślali, że w parku zostanie niewiele miejsca z zielenią, bo pojawi się tutaj za dużo atrakcji. Inni cieszyli się z tego, że w ogóle powstała jakaś koncepcja zmian. Są jednak pewne obawy - dotyczące m.in. powstania w sąsiedztwie parku budynków mieszkalnych. - Wieżowce miałyby stanąć w sąsiedztwie parku, ale i tak nie jest to obecnie przesądzone. Myślę, że będziemy się zajmować planem zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu w ciągu miesiąca lub dwóch miesięcy i wówczas będziemy wiedzieć coś więcej na ten temat - mówił nam w połowie października Łukasz Mikuła, radny PO i przewodniczący komisji polityki przestrzennej RM.

Choć POSiR zaznacza, że wizja zmian to tylko wstęp do dalszych prac projektowych, radna PiS Lidia Dudziak już teraz zachęca mieszkańców do podpisywania petycji. - To bardzo ważna sprawa - wyjaśnia.

Treść petycji jest krótka: "Wyrażamy stanowczy sprzeciw, aby na "Arenie" - Park Kasprowicza w Poznaniu zostały wybudowane wieżowce lub budynki mieszkalne. Jesteśmy za tym, aby na "Arenie" zachować funkcje: sportu, rekreacji, wypoczynku, a na terenie "Pływalni" zachować funkcje związana z kąpieliskiem. Petycję kierujemy do Prezydenta i Radnych Miasta Poznania". Petycję można podpisywać elektronicznie TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro