Lech zremisował z Legią Warszawa 1:1

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:1 | fot. Michał Nadolski

Lech Poznań zremisował spotkanie 13. kolejki ekstraklasy z Legią Warszawa 1:1. Bramkę dla Kolejorza zdobył Gergo Lovrencsics, a mecz zobaczyło ponad 38. tys. widzów.

Początek spotkania zdecydowanie należał do podopiecznych Mariusza Rumaka, którzy nie pozwolili Legii Warszawa rozwinąć skrzydeł. Pierwszy szczęścia pod bramką gości szukał Gergo Lovrencsics, ale jego strzał wybronił Wojciech Skaba. W 4. minucie ładną akcję wyprowadzili ze swojej połowy Kasper Hamalainen i Lovrencsics, ale obrońca Legii zatrzymał poznaniaków przed polem karnym. Chwilę później po dużym zamieszaniu w polu karnym Legii piłkę z problemami wyłapał Skaba.

W 10. minucie groźny strzał oddał za linii pola karnego Szymon Pawłowski, a bramkarz Legii z trudem wybronił to uderzenia. Jeszcze lepszą okazję miał Barry Douglas, ale piłka po jego pięknym strzale z rzutu wolnego zatrzymała się na słupku bramki gości. Po 20. minutach gry Legia powoli zaczęła przejmować inicjatywę, ale poznańska obrona skutecznie zatrzymywała ataki podopiecznych Jana Urbana.

Warto odnotować, że w 27. minucie na murawie w miejsce kontuzjowanego Łukasza Broźa wszedł Bartosz Bereszyńskie, który odszedł w minionym sezonie z Lecha Poznań do Legii Warszawa. Bereszyńskiego powitały głośne gwizdy i zestaw wulgarnych przyśpiewek.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla piłkarzy stołecznego klubu. Dominik Furman dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne Lecha, którą przejął Władimir Dwaliszwili i podał w kierunku drugiego słupka bramki Macieja Gostomskiego. Tam był już Tomasz Jodłowiec i wepchnął piłkę głową do bramki. Odpowiedź poznaniaków była natychmiastowa. Hubert Wołąkiewicz precyzyjnie podał na lewą stronę do Barry Douglasa, który uruchomił Gergo Lovrencsicsa. Węgier wbiegł w pole karne i pewnym uderzeniem zdobył bramkę.

W kolejnych minutach inicjatywa należała do Legii Warszawa, która marnowała idealne okazje na zdobycie bramki. Pojedynki sam na sam z Maciejem Gostomskim przegrali Władimir Dwaliszwili, Tomasz Brzyski i Henrik Ojamaa. Lech również miał swoje okazje, a najlepszą zmarnował w 58. minucie Łukasz Teodorczyk. W doliczonym czasie gry Legia miała jeszcze jedną szansę, ale strzał Dominika Furmana z rzutu wolnego pewnie wybronił Gostomski i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

- W tym meczu bardziej straciliśmy dwa punkty niż zdobyliśmy jeden. Dla nas jest to tylko remis, bo bardzo chcieliśmy wygrać. Graliśmy nieźle i mogliśmy strzelić więcej goli, ale to nam się niestety nie udało. Teraz zagramy dwa mecze w krótkim odstępie czasu i musimy w nich zdobyć sześć punktów - mówił po spotkaniu Gergo Lovrencsics z Lecha Poznań.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:1 (0:0)
Gergo Lovrencsics (50. minuta) - Tomasz Jodłowiec (47. minuta)