Reklama
Reklama

Anarchiści protestowali w siedzibie banku, interweniowała policja

fot. Jakub S.
fot. Jakub S.

Do nietypowej interwencji policji doszło w jednym z banków przy ulicy Święty Marcin. Policja interweniowała w związku z grupą anarchistów, która blokowała placówkę banku.

Do zajścia doszło około godziny czternastej - Otrzymaliśmy takie wezwanie do jednego z banków. Według relacji pracowników do banku weszła grupa osób, która nie chciała skorzystać z oferty placówki, ale blokowała jej pracę. Osoby te nie reagowały na prośby o wyjście, a ochrona zadecydowała o wezwaniu policji. Po przyjeździe policji osoby te opuściły bank - informuje Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji i dodaje - W tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć, co to była za grupa i w jakim celu przyszła do banku.

Za akcję w banku odpowiadają anarchiści związani ze skłotem Odzysk - Demonstrujący weszli do placówki banku WBK czyli największego wierzyciela Od:zysku. Po występie samby odczytano oświadczenie przygotowane przez skłotersów. W międzyczasie cztery osoby rozstawiły wewnątrz banku namiot, rozpoczynając tym samym okupację placówki - czytamy na stronie Anarchistycznego Czarnego Krzyża. Protestujący twierdzą, że wszyscy uczestnicy pikiety zostali wylegitymowani, a osoby okupujące bank, zostały usunięte z budynku siłą i przewiezione na komisariat policji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
17.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro