Reklama
Reklama

ZTM zmienia rozkład jazdy T4 i T9: by ułatwić podróż pasażerom

fot. Jakub Walczak
fot. Jakub Walczak

Mieszkańcy Winiar, Bonina czy Sołacza od momentu rozpoczęcia remontu mostu Teatralnego narzekają na tymczasowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Miejskiego od poniedziałku wprowadza zmiany na trasach autobusów linii T4 i T9, by ułatwić im podróż.

Mieszkańcy Trójpola, Winiar, Bonina, Sołacza i Winograd od poniedziałku będą mieli łatwiejszy dojazd komunikacją miejską do centrum Poznania. - Od 28 października autobusami T4 i T9 będzie można dojechać bezpośrednio do centrum, końcowy przystanek zostanie zlokalizowany na Alejach Marcinkowskiego przy gmachu Muzeum Narodowym - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Jak podkreśla Trzebiatowski, Zarząd Transportu Miejskiego na bieżąco monitoruje funkcjonowanie komunikacji miejskiej. - W miarę możliwości staramy się wprowadzać korekty - zapewnia. - Od 14 października wzmocniliśmy tabor na liniach dojazdowych do śródmieścia na bardziej pojemne autobusy przegubowe, ale to niecałkowicie poprawiło sytuację. Dlatego, chcąc ułatwić dojazd do śródmieścia od poniedziałku wprowadzimy zasadnicze zmiany w kursowaniu linii T4 i T9.

Od poniedziałku autobusy linii nr T4 i T9 nie będą przecinać trasy PST. - Zależy nam na zapewnieniu jak najbardziej dogodnego, ale i możliwie najszybszego dojazdu do centrum - tłumaczy Trzebiatowski.

Linia T4 od poniedziałku, 28 października:
Rondo Solidarności - Murawa - Winogrady - Pułaskiego - Nowowiejskiego - Solna - Marcinkowskiego.

Linia T9 od poniedziałku, 28 października:
Piątkowska - Al. Solidarności - Witosa - Wojska Polskiego - Nad Wierzbakiem - Wielkopolska - Nowowiejskiego - Solna - Marcinkowskiego.

Autobusy będą nawracać na skrzyżowaniu z ul. Paderewskiego (zatrzymają się na przystanku przy Muzeum Narodowym).

Prace na moście Teatralnym mają potrwać do końca listopada.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
131.04 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro