Reklama

Otwierają ZCK: tramwaje już zatrzymują się na nowych przystankach

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Od godzin porannych tramwaje kursujące ulicą Matyi zatrzymują się na nowych przystankach tramwajowych przy Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym. - Do godziny 9.00 na pewno nie będą tu działać windy - informuje Nadzór Ruchu MPK. Komplikacje pojawiają się również na trasie autobusów linii nr 71.

O godzinie 9.00 otwarta zostanie nowa część Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Od rana w życie weszły zmiany komunikacyjne z tym związane. Tramwaje poruszające się ulicą Matyi zatrzymują się już na przystanku ZCK w pobliżu nowego obiektu. Na nowopowstałych przystankach tramwajowych zatrzymują się tramwaje linii numer 2, 6, 10, 12, 17, 18 i 23.

I choć tramwaje rzeczywiście od rana zatrzymują się na przystankach ZCK, są z nimi pewne problemy. - Przynajmniej do godziny 9.00 nie będą tu działać windy. Dziś ma się odbyć odbiór i być może wtedy zostaną uruchomione - mówi dyżurny Nadzoru Ruchu MPK. - Osoby z ograniczoną sprawnością ruchową powinny więc wysiadać z tramwaju na innych przystankach, bo będą mieć problem z wydostaniem się z peronu - dodaje.

Kłopoty występują także na zmienionej trasie autobusu linii nr 71. - Przystanek "Niedziałkowskiego" na ul. Niedziałkowskiego (w kierunku os. Dębina) zniknął i w zamian miał się pojawić na ulicy Przemysłowej, za skrzyżowaniem z Niedziałkowskiego. Niestety nie ustawiono tu słupka przystankowego i pasażerowie nie wiedzą, że nastąpiła zmiana. Teoretycznie nie powinniśmy się tutaj zatrzymywać, bo nie ma informacji o przystanku - zauważa.

Autobus linii nr 71 jedzie już zmienioną trasą, ale jej część pokonuje objazdem. - Nie są jeszcze przygotowane wszystkie drogi przy Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym i dlatego musimy je objeżdżać - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro