Reklama
Reklama

Nocne biegi na orientację znów w Poznaniu

fot. Łukasz Nowacki / poznajpoznan.com
fot. Łukasz Nowacki / poznajpoznan.com

Ponad 200 osób wystartowało w pierwszym biegu na orientację w ramach drugiej edycji cyklu "Poznaj Poznań Nocą", który odbył się na os. Jana III Sobieskiego.

Biegi na orientację, to mało znana jeszcze w Polsce dyscyplina sportowa, która cieszy się dużą popularnością w krajach skandynawskich. Zawodnik posługując się mapą, ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę, zaliczając w odpowiedniej kolejności punkty kontrolne. Warianty przebiegu miedzy punktami kontrolnymi zawodnik ustala sam.

Pierwszy bieg drugiej edycji cyklu "Poznaj Poznań Nocą" odbył się w ostatnią środę na os. Jana III Sobieskiego. Na starcie pojawiło się ponad 200 zawodników, a pierwszy trasę o długości blisko 5 km pokonał Bartosz Pawlak z WKS Grunwald Poznań. Drugi był jego klubowy kolega Michał Olejnik, a trzeci Mikołaj Dutkowski z klubu UKS Arkady Raszków. Najlepsza wśród kobiet okazała się Paulina Dudzińska z klubu UKS Arkady Raszków.

Zgłoszenia do każdego biegu przyjmowane są po przez formularz elektroniczny dostępny na stronie www.poznajpoznan.com. Wszystkie informacje o zawodach, jak i obiegach na orientacje znajdą państwo na stronie www.poznajpoznan.com oraz www.facebook.com/poznajpoznan .

Impreza składa się z 5 etapów (start zawsze o 19:00):
- 23.10.2013 os. Jana III Sobieskiego, zakończony
- 13.11.2013 os. Lecha
- 11.12.2013 Zawady
- 15.01.2014 os. Armii Krajowej
- 26.02.2014 finał

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
55.46 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro