Krispol nadal walczy o Puchar Polski

Siatkarze Krispolu Września pokonali Ślepsk Suwaki 3:0 i awansowali do IV rundy Pucharu Polski, w której zmierzą się 20 listopada we własnej hali z zespołem MKS Będzin.

Pomarańczowi bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i szybko wypracowali sobie bezpieczną przewagą, którą systematycznie ją powiększali. Goście nie potrafili zatrzymać Jakuba Rohnka, Marcina Iglewskiego i Witolda Chwastyniaka. Ostatecznie Krispol Września wygrał pierwszego seta 25:20. W kolejnym secie przewaga podopiecznych Marka Jankowiaka była jeszcze bardziej widoczna, a set zakończył się zwycięstwem 25:19.

W trzecim, ostatnim secie obraz spotkania nie uległ zmianie. Krispol prowadził od samego początku, a w końcówce wytrzymał napór rywali i wykorzystał pierwszą piłkę meczową. Decydujący o zwycięstwie punkt zdobył Rohnka. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Paweł Gajowczyk.

- Wszyscy, którzy pojawili się na boisku zagrali o dużo lepiej niż w meczu ligowym ze Ślepskiem. Przede wszystkim nie było stresu i obawy. Dziś pokazaliśmy siatkówkę na luzie, z uśmiechem i dzięki temu gramy dalej w Pucharze Polski. Chwała chłopakom, że potrafili się podnieść po porażce i pokazali, że potrafimy grać na wysokim poziomie bez popełniania błędów - podsumował trener Krispolu Września, Marek Jankowiak.

Krispol Września - Ślepsk Suwałki 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)