Reklama
Reklama

Wojewoda podpisał zgodę na przekazanie Golęcina miastu

Sprawa przejęcia stadionu na Golęcinie przez miasto toczy się od wielu lat. W marcu bieżącego roku policja zadeklarowała, że wystąpi o wygaszenie zarządu nad terenem, a dziś wojewoda wielkopolski podpisał zgodę na przekazanie terenów na rzecz miasta.

Stadion na Golęcinie został wybudowany w 1954 roku dla milicyjnego klubu GKS Olimpia Poznań. Po likwidacji sekcji piłkarskiej Olimpii Poznań obiekt zaczął popadać w ruinę, a niewielkie prace modernizacyjne prowadzono jedynie na stadionie lekkoatletycznym. W latach 2005 - 2011 z obiektu korzystała żużlowa drużyna PSŻ Poznań, ale w związku z problemami finansowymi i nieuregulowaną sytuacją obiektu, zakończyła ona działalność.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Przełom nastąpił w marcu 2013 roku, kiedy władze policji wystąpiły do wojewody o zgodę na wygaszenie przez prezydenta miasta zarządu policji nad obiektem i nieodpłatne przekazanie obiektu miastu. Prezydent dokonał wygaszenia zarządu 16 października, a w czwartek wojewoda podpisał zgodę na przekazanie obiektu miastu - To efekt wcześniejszych deklaracji wojewody w sprawie uregulowania statusu prawnego i przyszłości terenów stanowiących własność Skarbu Państwa. Nieruchomość o powierzchni ponad 22 ha może być przekazana nieodpłatnie miastu pod warunkiem zapewnienia trwałości funkcji rekreacyjno-sportowej - informuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Przypominamy, że aktywiści inicjatywy Sportowy Golaj zdobyli blisko sześć milionów złotych z Budżetu Obywatelskiego na remont obiektu. Szczegółowo pisaliśmy o tym w tym miejscu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro