Reklama
Reklama

O 20.00 startuje kanał telewizyjny Lech TV

O godzinie 20.00 w czwartek startuje pierwszy klubowy kanał telewizyjny w Polsce - Lech TV. Oficjalne otwarcie poprowadzi z murawy INEA Stadionu szef redakcji Lech TV, Piotr Chołdrych.

Oficjalne uruchomienie kanału Lech TV odbędzie się w czwartek o godzinie 20.00. Kanał zacznie nadawanie prosto z INEA Stadionu. Kanał będzie dostępny dla abonentów sieci INEA. To około pół miliona mieszkańców Wielkopolski. Za produkcję kanału odpowiedzialna jest Wielkopolska Telewizja Kablowa.

- Pierwszy klubowy kanał telewizyjny w Polsce ma na celu przybliżyć Lecha Poznań i jego zawodników szerokiej publiczności, promować klub i jego wartości oraz jednoczyć kibiców - wyjaśnia Kinga Podraza-Myszkowska z INEA. - Format będzie wzorowany na podobnych klubowych kanałach telewizyjnych w Europie Zachodniej. Najwięcej uwagi poświęci pierwszej drużynie, jednak stacja przybliży kibicom Kolejorza także zespoły juniorskie - dodaje.

- Nie zabraknie także legend Kolejorza. Przypomnimy dawne gwiazdy, ludzi, którzy w latach 60-tych i 70-tych byli idolami Poznania - mówi Piotr Chołdrych, szef Lech TV. - Część z nich gra w piłkę do dziś. Mecze Oldbojów Lecha z pewnością przyciągną przed telewizory kilka pokoleń kibiców - dodaje. - Na antenie Lech TV będzie można zobaczyć także codzienną pracę naszych piłkarzy. Poznamy ich podczas treningu, ale także jako normalnych ludzi. Jesteśmy telewizją klubową, więc nie jesteśmy obiektywni. Jesteśmy całym sercem za Kolejorzem - kończy.

Lech TV będzie dostępny na kanale 7. Będzie nadawać przynajmniej 14 godzin na dobę, w tym godzinę nowych materiałów każdego dnia. Program będzie dostępny w pakietach standardowych telewizji cyfrowej INEA. Część prezentowanych materiałów dostępna będzie także w Internecie na stronie lech.tv.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
11℃
4℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
16.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro