Reklama

Otwierają Poznań City Center: zmiany w układzie komunikacyjnym!

fot. Dominik Wojciechowski

Nawet jeśli w najbliższych dniach nie wybierasz się do centrum handlowego w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym, przygotuj się na spore utrudnienia w ruchu w centrum Poznania. W związku z otwarciem obiektu zmienia się układ komunikacyjny na i w okolicy ulicy Matyi.

W piątek rano oficjalnie otwarte zostanie centrum handlowe Poznań City Center w nowej części Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Wiele osób wybierze się na uroczyste otwarcie obiektu, a tym samym w okolicy mogą się pojawić duże utrudnienia w ruchu. Już teraz apelujemy więc do kierowców, którzy nie chcą tu tkwić w korkach, by w najbliższych dniach nie poruszali się ulicą Matyi.

- Komunikacja pomiędzy dworcem kolejowym a transportem zbiorowym istnieje z kilku niezależnych od siebie punktów: ulicą Głogowską (Dworzec Zachodni) ze stacją PST, poprzez ulicę Dworcową i plac przed dworcem, przez kładkę z wiaduktu (mostu Dworcowego), przejściem podziemnym Matyi/Towarowa, dojściem od strony nowego dworca "PKS" oraz z parkingu wielopoziomowego nad peronami 1-3 - wymienia Zarząd Dróg Miejskich.

Osoby zmierzające do ZCK rowerem mogą zostawić swój pojazd na nowym parkingu rowerowym pod mostem Dworcowym. Największego ruchu służby spodziewają się na ulicy Matyi. - Ulica Stanisława Matyi stanowi fragment jednego z najważniejszych ciągów komunikacyjnych Poznania - I ramy komunikacyjnej i obwodnicy centrum (most Dworcowy - Matyi - Królowej Jadwigi). Codziennie ulicą Matyi przejeżdża ok. 30 tysięcy pojazdów. Należy spodziewać się, że natężenie ruchu kołowego w tym miejscu będzie jeszcze większe - dodaje ZDM.

Szczegółowe informacje na temat dojazdu do ZCK znajdziesz TUTAJ.

AKTUALIZACJA

Jak dowiadujemy się od MPK - w piątek tramwaje nie będą się zatrzymywać na przystankach ZCK przy Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym. - Tramwaje linii 2, 6, 10, 12, 17, 18 i 23 nadal do odwołania nie będą zatrzymywać się na przystanku "Zintegrowane Centrum Komunikacyjne". Autobusy linii 71 do odwołania kursować będą zgodnie z nowym rozkładem jazdy po swojej dotychczasowej trasie - informuje MPK.

AKTUALIZACJA 17:00

W godzinach popołudniowych Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że nowe przystanki jednak zostaną uruchomione w piątek, a w związku z tym wszystkie tramwaje kursujące przez ulicę Matyi będą zatrzymywały się na przystanku Zintegrowane Centrum Komunikacyjne. W związku z uruchomieniem nowych przystanków zmieni się też trasa autobusu numer 71 -W rejonie ZCK autobusy "71" jadące w kierunku os. Dębina zatrzymywać się będą na nowym przystanku zlokalizowanym na nowej ulicy będącej przedłużeniem ul. Towarowej, a w kierunku przeciwnym na nowym przystanku mieszczącym się bezpośrednio przy budynku Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego - informuje ZTM. Nowa trasa autobusu przedstawiona jest na ikonografice dołączonej do artykułu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
26.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro