Reklama
Reklama

Otwarcie Poznań City Center w piątek. Już odsłonili pamiątkową tablicę

W piątek zostanie oficjalnie otwarta nowa część Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Po miesiącach budowy obiekt zostanie oddany do użytku klientów centrum handlowego, a w listopadzie również pasażerów dworca PKS. W środę odsłonięto tu pamiątkową tablicę.

W piątek o godzinie 9.00 pierwszy raz zostaną otwarte drzwi galerii handlowej Poznań City Center znajdującej się na terenie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. W związku z otwarciem przygotowano wiele promocji i atrakcji dla klientów. Będzie w czym wybierać - PCC jest największym centrum handlowym w naszym regionie skupiającym w jednym miejscu dziesiątki sklepów, punktów usługowych, kawiarni i restauracji. Obiekt będzie otwarty przez siedem dni w tygodniu od 9.00 do 21.00. Dodatkowo niektóre punkty usługowe i gastronomiczne (znajdujące się w pobliżu dworców PKP i PKS) będą działać już od 7.00 rano aż do 22.00.

Oficjalne otwarcie w piątek, ale już w środę na terenie nowej części ZCK odsłonięto pamiątkową tablicę. Upamiętnia solidarność poznaniaków z Węgrami w czasie powstania w 1956 roku. W południe odsłonił ją ambasador Węgier. - Tablica tak naprawdę została wymyślona przez przyjaciela Poznania i Polski, węgierskiego historyka dr Janosa Tischlera - mówi Przemysław Terlecki z TriGranitu. - Przyjechał do Poznania, powiedział słuchajcie, macie w Poznaniu zapomniany fragment historii waszego miasta. To bohaterski zryw poznaniaków, którzy na wieść o tym, że ich bracia Węgrzy w Budapeszcie walczą z sowieckimi żołnierzami zaczęli masowo oddawać krew, zbierać pieniądze na lekarstwa, jedzenie. Te transporty szły z kilku miast Polski, ale podobno to właśnie w Poznania odbywała się ta największa akcja - dodaje.

Tablica stanęła w przeszklonej części nowego ZCK.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
10.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro