Reklama

Sprawca śmiertelnego pobicia w rękach policji

fot. policja
fot. policja

Do śmiertelnego pobicia bezdomnego doszło we wtorek na poznańskim Dębcu. Prawdopodobny sprawca pobicia został już ujęty przez policję.

Pobity mężczyzna trafił we wtorek do szpitala przy ulicy 28 czerwca 1956 - Obrażenia wskazywały, że ofiara została pobita. Niestety mężczyzna zmarł w szpitalu - informuje Dawid Marciniak z wielkopolskiej policji. Do szpitala udali się policjanci, którzy rozpoczęli wyjaśnianie sprawy - Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że około godziny dziewiętnastej w pustostanie na Dębcu doszło do kłótni pomiędzy dwoma mężczyznami. Nie wiadomo, co było powodem sprzeczki, ale dwudziestotrzyletni mieszkaniec Poznania zaatakował sześćdziesięcioletniego bezdomnego - dodaje Marciniak.

Policjanci szybko ustalili tożsamość napastnika - W środę wczesnym rankiem został on zatrzymany w mieszkaniu. Śledczy z komisariatu Poznań - Wilda prowadzą w tej chwili czynności procesowe. Jeżeli wstępne ustalenia potwierdzą się, prokurator postawi mężczyźnie zarzuty - podsumowuje Marciniak. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro