Reklama

Poznańskie galerie handlowe na liście najciekawszych w Polsce

fot. Stary Browar
fot. Stary Browar

Trzy poznańskie galerie handlowe znalazły się na liście dziesięciu najciekawszych galerii w plebiscycie organizowanym przez portal infoArchitekta.pl. Zdecydowanym zwycięzcą plebiscytu został poznański Stary Browar.

Na łamach portalu infoArchiteka.pl zorganizowano plebiscyt na najciekawszą galerię handlową w Polsce - Na przestrzeni kilkunastu lat, powstało w Polsce wiele budynków galerii handlowych. Początkowo były to tylko wielkie budowle z niezliczoną ilością małych sklepików i niczym wyjątkowym te kolosy nie różniły się od siebie. Jednak od pewnego czasu można zauważyć zdecydowaną zmianę. Centra handlowe zaczynają przyciągać nas swoim wyglądem tak zewnętrznym jak i wewnętrznym - informują organizatorzy konkursu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Architekci wybrali dziesięć najciekawszych obiektów w Polsce, a następnie zaprosili internautów do głosowania na ulubione obiekty. Wprawdzie część internautów próbowała oszukiwać, ale ostatecznie udało się wyeliminować nieprawidłowo oddane głosy i wskazać najlepsze obiekty - Sympatycy dwóch polskich galerii, do tego stopnia zaangażowali się w konkurs, że na trzy dni przed zakończeniem głosowania, zapewne powodowani chlubną ideą zwycięstwa swojego faworyta, niechlubnie zaczęli popełniać oszustwo - wyjaśniają organizatorzy.

Ostatecznie oddano 11 625 głosów, a zdecydowanym zwycięzcą został poznański Stary Browar, który zdobył 2736 głosów i wyprzedził między innymi Galerię Korona Kielce (1751 głosów) oraz Galerię Katowicką (1607 głosów). Na liście znalazła się też poznańska Galeria MM, która zajęła 8 miejsce (658 głosów) oraz galeria Poznań City Center (9 miejsce i 615 głosów).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro