Reklama
Reklama

Poznań: zatrzymano złodziei francuskich aut

fot. KWP Poznań
fot. KWP Poznań

Poznańscy policjanci zatrzymali dwóch złodziei francuskich aut. Przyłapano ich na gorącym uczynku. Działali na terenie Poznania oraz powiatu poznańskiego.

Dwóch mężczyzn zatrzymano kilkanaście minut po tym, jak dokonali kradzieży Citroena C3 Picasso. - Jak ustalili kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymani mężczyźni trudnili się kradzieżami aut. Wyspecjalizowali się w markach francuskich. Działali na terenie Poznania i powiatu - wyjaśnia podinspektor Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskich policjantów.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Kradzież Citroena nie była pierwszą w ich "dorobku". - Zebrany przeciwko mężczyznom materiał dowodowy pozwolił przedstawić im zarzuty kradzieży kilku aut, jednak sprawa ma charakter rozwojowy - zaznacza Borowiak.

Zatrzymanym złodziejom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu trafili do aresztu na trzy miesiące. Odzyskany samochód przekazano już właścicielowi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro