Reklama
Reklama

Pomoc dla Kosowa wyjechała z Poznania

fot. Fundacja RM
fot. Fundacja RM

Kolejny transport z pomocą dla mieszkańców Kosowa wyjechał dziś z Poznania. Zbiórkę darów zorganizowała fundacja Redemptoris Missio.

Zbiórka darów prowadzona jest z inicjatywy żołnierzy służących w polskim kontyngencie wojskowym - Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o jakąkolwiek pomoc. Najpotrzebniejsze są ubrania dziecięce i buty, pomoce naukowe i artykuły piśmiennicze, akcesoria medyczne i wyposażenie apteczek również są bardzo pożądane - apelowała w czerwcu kpt. Agnieszka Górszczyk - Oszczędza, służąca w Kosowie.
Na apel odpowiedziała poznańska fundacja Redemptoris Missio, która już w wakacje wysyłała pierwszy transport z pomocą. Kolejny transport był możliwy dzięki ofiarności poznaniaków, którzy zasypali fundację darami - Dzisiejszy transport składa się z ponad dwóch i pół ton odzieży i przyborów szkolnych. To w sumie 270 dużych paczek. Oprócz rzeczy pochodzących od darczyńców, Fundacja na prośbę żołnierzy zakupiła wózek inwalidzki i kule. Żołnierze podczas patroli spotykają niepełnosprawne dzieci, które od lat nie wychodzą z domu, bo ich rodziców nie stać na zakup wózków - mówi Justyna Janiec - Palczewska, koordynatorka akcji.
Transport trafi wkrótce do Kosowa, a jego rozdzieleniem zajmą się polscy żołnierze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro