Reklama

Chwaliszewo: remontują nadwarciańskie schody przy moście Chrobrego

fot. Jan Zujewicz
fot. Jan Zujewicz

Trwa remont schodów przy moście Chrobrego, którymi można dostać się z wału przeciwpowodziowego na brzeg Warty. Inwestycja potrwa około miesiąca i pochłonie 70 tysięcy złotych.

Rozpoczął się remont schodów w pobliżu mostu Chrobrego. Dzięki nim poznaniacy mogą zejść z wału przeciwpowodziowego w pobliże brzegu Warty. Prace mają potrwać około miesiąca i pochłoną 70 tysięcy złotych. Wszystkie środki na ten cel wyłożyła Rada Osiedla Stare Miasto.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- Jest to dla nas bardzo ważne zadanie, choć inwestycja może wydawać się niewielka - tłumaczy Jan Zujewicz, radny osiedlowy ze Starego Miasta. - Do tej pory stan schodów był opłakany, przez co osoby niepełnosprawne lub mające problemy z poruszaniem się nie mogły z nich skorzystać. Teraz ma się to zmienić. Schody będą wygodne, komfortowe i estetyczne. Mamy nadzieję, że tym działaniem poprawimy dostępność terenów nad Wartą dla wszystkich - dodaje.

To kolejne prace na Chwaliszewie przeprowadzane dzięki środkom z Rady Osiedla. - W tym roku przeznaczyliśmy na ten cel 200 tysięcy złotych. Dzięki tym funduszom powstały już dwa skwery zielone przy skrzyżowaniu ul. Chwaliszewo i Wenecjańskiej. W planach jest jeszcze wymiana zieleni przed Pawilonem Nowa Gazownia - wyjaśnia Zujewicz.

W przyszłym roku prowadzone tu będą kolejne inwestycje. W Starym Korycie Warty ma powstać park. Łącznie w 2014 roku prace z tym związane pochłoną pół miliona złotych (w tym środki Rady Osiedla, grant od miasta oraz wsparcie spółki Inwestycje Wielkopolski, która buduje w pobliżu nowe mieszkania).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro