Reklama

Chwaliszewo: remontują nadwarciańskie schody przy moście Chrobrego

fot. Jan Zujewicz
fot. Jan Zujewicz

Trwa remont schodów przy moście Chrobrego, którymi można dostać się z wału przeciwpowodziowego na brzeg Warty. Inwestycja potrwa około miesiąca i pochłonie 70 tysięcy złotych.

Rozpoczął się remont schodów w pobliżu mostu Chrobrego. Dzięki nim poznaniacy mogą zejść z wału przeciwpowodziowego w pobliże brzegu Warty. Prace mają potrwać około miesiąca i pochłoną 70 tysięcy złotych. Wszystkie środki na ten cel wyłożyła Rada Osiedla Stare Miasto.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


- Jest to dla nas bardzo ważne zadanie, choć inwestycja może wydawać się niewielka - tłumaczy Jan Zujewicz, radny osiedlowy ze Starego Miasta. - Do tej pory stan schodów był opłakany, przez co osoby niepełnosprawne lub mające problemy z poruszaniem się nie mogły z nich skorzystać. Teraz ma się to zmienić. Schody będą wygodne, komfortowe i estetyczne. Mamy nadzieję, że tym działaniem poprawimy dostępność terenów nad Wartą dla wszystkich - dodaje.

To kolejne prace na Chwaliszewie przeprowadzane dzięki środkom z Rady Osiedla. - W tym roku przeznaczyliśmy na ten cel 200 tysięcy złotych. Dzięki tym funduszom powstały już dwa skwery zielone przy skrzyżowaniu ul. Chwaliszewo i Wenecjańskiej. W planach jest jeszcze wymiana zieleni przed Pawilonem Nowa Gazownia - wyjaśnia Zujewicz.

W przyszłym roku prowadzone tu będą kolejne inwestycje. W Starym Korycie Warty ma powstać park. Łącznie w 2014 roku prace z tym związane pochłoną pół miliona złotych (w tym środki Rady Osiedla, grant od miasta oraz wsparcie spółki Inwestycje Wielkopolski, która buduje w pobliżu nowe mieszkania).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
88.39 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro