Reklama
Reklama

Poznań City Center ponownie ewakuowane: ćwiczenia!

fot. Elżbieta Skowron

Pożar w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym generujący spore zadymienie - to był najważniejszy punkt programu ćwiczeń służb w obiekcie ZCK. Przy budynku pojawiło się sporo wozów strażackich. Ewakuowano wszystkie osoby przebywające na terenie obiektu.

W tym tygodniu Poznań City Center oraz pomieszczenia dworca PKS zostaną oddane do użytku. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem budynku strażacy przeprowadzili tu ćwiczenia.

- W obiekcie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego doszło do pożaru. Pożar powstał na skutek nieprawidłowej eksploatacji kuchenki elektrycznej znajdującej się na poziomie drugim budynku. Pożar wywołał także bardzo duże zadymienie co skutkowało ewakuacją wszystkich użytkowników Centrum. Strażacy musieli udzielać niezbędnej pierwszej pomocy. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń - wyjaśnia mł. kpt. Michał Kucierski, rzecznik poznańskich strażaków.

Ćwiczenia odbywały się od godziny 10.00 w poniedziałek. Organizowała je Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu po to, by strażacy zapoznali się z rozkładem pomieszczeniem w budynku, a pracownicy zorientowali się jak ma przebiegać ewakuacja w takiej sytuacji.

Nie jest to pierwsza ewakuacja PCC. 1 października w budynku ogłoszono alarm bombowy. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Jeszcze tego samego dnia sprawcę zatrzymano.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
13.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro