Poznań City Center AZS zmierza do BLK

Koszykarki Poznań City Center AZS pokonały zespół JAS-FBG Sosnowiec 67:51 i z kompletem zwycięstw zajmują pozycję lidera zaplecza Basket Ligi Kobiet.

Akademiczki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie i po dwóch pierwszych kwartach prowadziły 42:22. Rywalki wróciły do gry w kolejnej odsłonie dzięki ambitnej grze Katarzyny Kosałki oraz Justyny Jaworskiej i przed ostatnią kwartą na tablicy był wynik 54:45 dla poznanianek. Kryzys trzeciej kwarty został jednak szybko zażegnany, a pomógł w tym piąty - techniczny faul liderki JAS-FBG Sosnowiec, Pauliny Dąbkowskiej, która w 34 minucie meczu musiała opuścić parkiet.

Do końca spotkania głównie punktowały koszykarki Poznań City Center AZS, a trener Ryszard Barański mógł sobie pozwolić na wpuszczenie dwóch młodych zawodniczek: Kingi Banach (16 lat) i Ewy Śniecińskiej(18 lat). Kinga wykorzystała swój debiutancki występ i zdobyła pierwsze dwa punkty na tym poziomie rozgrywek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem poznanianek 67:51, a nagrodę MVP spotkania otrzymała Barbara Skowronek - 16 punktów i 13 zbiórek.

Poznań City Center AZS - JAS-FBG Sosnowiec 67:57 (20:10, 22:12, 12:21, 13:8)

Poznań City Center AZS: Żaneta Durak 18, Barbara Skowronek 16, Kinga Woźniak 11, Weronika Telenga 8, Magdalena Koperwas 6, Magdalena Idziorek 4, Elżbieta Giedrojć 2, Kinga Banach 2.