Reklama
Reklama

Zakończenie sezonu wodnego na Warcie

Poznańscy motorowodniacy zakończyli w sobotę sezon wodny. Był ostatni rejs po Warcie i wielkie sprzątanie przystani, ale snuto też plany na przyszłość.

Sezon wodny kończy się wraz z malejącą temperaturą. W sobotę motorowodniacy ostatni raz wypłynęli na Wartę - Prawdopodobnie później ten sezon nieformalnie otworzymy, bo jeśli tylko nie ma zjawisk lodowych na rzece to pływamy właściwie cały rok - mówi Konrad Dąbrowski, komendant HOKTW Poznań.

Kontakt z wodą to dla wodniaków relaks, a Warta według nich jest idealnym miejscem do pływania - Troszeczkę wprawy, wyczucia rytmu wody i nie ma żadnego problemu. Latem to nic lepszego - mówi Bogusław Musielak. Wodniacy sprzątali dziś przystań w pobliżu mostu Królowej Jadwigi, a przy okazji snuli wizje na temat przystani z prawdziwego zdarzenia, która ma powstać przy Wilczym Młynie - Chcieliśmy wybudować przystań w 2014 roku, ale niestety nie udało nam się dostać do budżetu obywatelskiego. Aczkolwiek uważamy, że jesteśmy w stanie spróbować samodzielnie - twierdzi Dąbrowski.

Na razie gotowa jest dokumentacja, która potrzebna jest do rozpoczęcia budowy. Brakuje pieniędzy, ale wodniacy liczą, że zdobędą je na własną rękę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro