Krispol Września wygrał w Kętach

Beniaminek I ligi siatkówki, Krispol Września, pokonał na wyjeździe zespół Kęczanin Kęty 3:2 i awansował na ósme miejsce w tabeli.

Pierwszy set początkowo był dość wyrównany, ale po kolejnych akcjach inicjatywę zajęczeli przejmować siatkarze Kęczanina i wyszli na prowadzenie 19:14. Podopieczni Marka Jankowiaka próbowali jeszcze wrócić do gry, ale przegrali seta 20:25.

Drugą partię siatkarze Krispolu rozpoczęli znacznie lepiej. W ataku nie do zatrzymania był Marcin Iglewski i wrześnianie szybko wypracowali sobie dość bezpieczną przewagę. Równa, pewna gra pozwoliła Krispolowi wygrać ostatecznie 25:20.

W trzecim secie zespoły początkowo grały punkt za punkt, ale od stanu 6:7 zaczęła się zarysowywać wyraźna przewaga Krispolu. Goście pewnie punktowali i prowadzili już nawet 20:11. W końcówce nieco spuścili z tonu, ale ostatecznie i tak pewnie wygrali 25:19. Gospodarze odpowiedzieli zwycięstwem w czwartym secie i o wyniku spotkania zadecydował tie-break.

Decydujący set doskonale rozpoczęli zawodnicy Kęczanina i wyszli na prowadzenie 4:0. Wrześnianie szybko zmniejszyli jednak stratę do dwóch punktów. Potem znów trzy razy pod rząd kapitalnie zaatakował Iglewski i było po 11. W decydującym momencie, przy stanie 13:13 najpierw błąd popełnił Macionczyk, a zwycięski punkt chwilę później zdobył Iglewski. Tym samym Krispol Września zanotował swoje drugie zwycięstwo w I lidze.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwy, że udało nam się wygrać na boisku rywala. Był to bardzo zacięty pojedynek, który rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku. Mimo, że przegrywaliśmy w nim trzema punktami potrafiliśmy odwrócić losy tego meczu. Chwała chłopakom, że wytrzymali do samego końca pod taką presją - mówił po meczu trener Krispolu Września, Marek Jankowiak. Następne spotkanie wrześnianie rozegrają już w najbliższą środę, a we własnej hali podejmą Ślepsk Suwałki.

Kęczanin Kęty - Krispol Września 2:3 (25:20, 20:25, 19:25, 25:21, 13:15)

Kęczanin: Macionczyk, Biegun, Pietraszko, Mysera, Janiak, Kantor, Błasiak (libero) oraz Toczko (libero), Zarankiewicz, Popik, Gaweł, Faron.

Krispol: Marcin Iglewski, Rohnka, Chwastyniak, Jurkojć, Murdzia, Narowski i Dębiec (libero) oraz Dziurkowski, Kempiński, Gajowczyk.