Reklama

Park Marcinkowskiego z efektowną fontanną. Tymczasowo

Poznań wzbogacił się o nową fontannę. W stawie na terenie parku Marcinkowskiego zamontowano dysze, dzięki którym mieszkańcy mogą podziwiać widowiskowe wodotryski. Są podświetlane i pojawiły się tutaj... za darmo. Fontanna będzie działać tylko przez kilka tygodni.

Widowiskowa fontanna powstała w parku Marcinkowskiego. W stawie umieszczono specjalne dysze, dzięki którym woda tryska ponad powierzchnię wody. Dodatkowo całość jest podświetlana na różne kolory.

- Zgłosił się do nas właściciel sprzętu potrzebnego do uruchomienia takiej fontanny i zaproponował umieszczenie go w stawie właśnie na terenie parku Marcinkowskiego - mówi Małgorzata Sobieszczyk z Zarządu Zieleni Miejskiej. - Całość zamontowano nieodpłatnie - dodaje.

Fontanna działa od kilku dni. Można ją podziwiać po zmroku. Wówczas widać jej kolorowe podświetlenie. - Przypomina wodotrysk działający na Jeziorze Maltańskim. Fontannę umieszczono bezpłatnie. Właściciel sprzętu promuje w ten sposób swój nowy produkt. Wodotrysk będzie można podziwiać do 15 listopada od zmierzchu do północy - zdradza. - Sam teren, na którym umieszczono dysze, został firmie wydzierżawiony za niewielką opłatą.

ZZM jest zainteresowany zamontowaniem takiej fontanny w parku na stałe. Nie wiadomo jednak kiedy mogłoby to nastąpić. - W naszych planach było zamontowanie wodotrysku w tym miejscu, ale ta część parku wciąż czeka na rewitalizację. Problemem są ograniczone środki finansowe. Pojawiła się opcja, by zobaczyć jak wygląda fontanna właśnie dzięki inicjatywie prywatnej firmy. Działania takiej fontanny nie da się bowiem opisać, trzeba to zobaczyć. Będziemy teraz bacznie obserwować jak funkcjonuje sprzęt - zaznacza Sobieszczyk.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro