Reklama
Reklama

Anarchiści sprzedali "elity". Za 880 złotych

fot. Maciej Burchardt
fot. Maciej Burchardt

W czwartek zakończyła się licytacja "Tyranów miasta know-how". Członkowie kolektywu Od:zysk sprzedali plakaty wywieszone na budynku skłotu przy ulicy Paderewskiego. Najwięcej zapłacono za wizerunek Ryszarda Grobelnego - 405 złotych.

Poznańscy anarchiści wciąż protestują przeciwko wystawieniu na sprzedaż budynku przy ulicy Paderewskiego 1, w którym urządzili skłot (TUTAJ szczegóły). Członkowie kolektywu Od:zysk działającego w budynku, a także inni anarchiści na początku października pojawili się przy poznańskim Okrąglaku, gdzie wyrażali swój sprzeciw wobec licytacji. Tydzień później protestowali przy ulicy Wierzbięcice.

Ale nie ograniczyli się tylko do tego. Na portalu aukcyjnym wystawiono plakaty z wizerunkami "Tyranów miasta know-how". Plakaty pojawiły się na budynku skłotu w lipcu. Na banerach przedstawiono wiceprezydenta Mirosława Kruszyńskiego, wojewodę Piotra Florka, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, rzecznika wielkopolskiej policji Andrzeja Borowiaka oraz prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego.

Na początku października plakaty trafiły na aukcję. - Zobaczymy jaka jest wartość tych ludzi - mówił wówczas Marek Piekarski, anarchista. - Zobaczymy czy to wszystko jest fasadowe czy może te głowy są rzeczywiście coś warte - dodał. W czwartek aukcja się zakończyła. Wszystkie plakaty znalazły swoich nabywców.

Ile trzeba było zapłacić za plakat? Najwięcej kosztował wizerunek Ryszarda Grobelnego - 405 złotych, a najmniej jego zastępcy - Mirosława Kruszyńskiego (76 złotych). 172,50 zł zapłacono za portret arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, 103,50 zł za plakat z Piotrem Florkiem, a 122,50 za ten z Andrzejem Borowiakiem.

Łącznie anarchiści uzyskali ze sprzedaży blisko 880 złotych. - Uzyskane środki zostaną przeznaczone na słuszny cel walki z bezduszną i krwiopijczą władzą - wyjaśniają na swojej stronie internetowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro