Siatkarski Superpuchar Polski dla Resovii

Asseco Resovia Rzeszów - Zaksa Kędzierzyn Koźle 3:2 | fot. Tomasz Szwajkowski

Siatkarze Asseco Resovia Rzeszów pokonali w poznańskiej Arenie zespół ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i zdobyli Enea Superpuchar Polski. Spotkanie zostało przerwane na blisko 30 minut z powodu awarii prądu.

W środowy wieczór w hali Arena na spotkaniu Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle o Enea Superpuchar Polski pojawił się komplet publiczności, który zobaczył niezwykle ciekawy pojedynek. Ponadto poznańscy kibice siatkówki mogli zobaczyć z bliska reprezentantów różnych krajów, którzy zagrali w ostatnich Mistrzostwach Europy m.in.: Olieg Achrem, Piotr Nowakowski, Lukas Tichacek, Jochen Schops, Fabian Drzyzga, Nikolai Penchev (Asseco Resovia), Łukasz Wiśniewski, Grzegorz Bociek, Michał Ruciak, Marcin Możdżonek (ZAKSA). Nie można zapominać o graczach posiadających najwyższe siatkarskie kwalifikacje: Dawid Konarski, Paul Lotman, Grzegorz Kosok, Peter Veres, Krzysztof Ignaczak (Rzeszów), Paweł Zagumny, Dan Lewis, Jurij Gladyr, Piotr Gacek (Kędzierzyn-Koźle).

Pierwszy set wygrała ZAKSA, ale mistrz Polski z Rzeszowa w kolejnej odsłonie doprowadził do wyrównania, a w trzecim secie przejął inicjatywę. Przy stanie 22:22 w Resovii na podwyższenie bloku wszedł Paul Lotman, a Peter Veres obijał ręce kędzierzynian i na tablicy było 23:22. Chwilę później Resovia zdobyła kolejny punkt i nagle zgasło w Arenie oświetlenie, a po kilku minutach zapalono część lamp. Awaria usuwana była blisko 30 minut, a telewizja Polsat musiała przerwać transmisję spotkania. Pisaliśmy o tym jako pierwsi tutaj.

Po wznowieniu gry na prowadzenie w setach 2:1 wyszła Resovia, ale ZAKSA przejęła inicjatywę w kolejnej odsłonie. Siatkarze Sebastiana Świderskiego dzięki dobrej zagrywce i grze Pawła Zagumnego w pewnym momencie wyszli na prowadzenie 21:16, którego nie oddali do końca seta. O wyniku spotkania zadecydował tie-break, który był bardzo wyrównany. Najpierw Resovia wyszła na prowadzenie 10:7, ale ZAKSA zdołała wyrównać na 13:13. Bohaterem spotkania został Dawid Konarski, który w decydującym momencie zdobył punkt i zatrzymał z kolegami blokiem Michała Ruciaka. Konarski został również wyróżniony nagrodą MVP.

Asseco Resovia Rzeszów - Zaksa Kędzierzyn Koźle 3:2 (22:25, 25:19, 25:23, 21:25, 15:13)