Reklama
Reklama

Otwarcie dworca PKS w listopadzie. Nie ma chętnych na stary obiekt

W październiku nie uda się otworzyć nowego dworca PKS w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym. Trwają tu prace związane z przygotowaniem powierzchni do obsługi pasażerów. Tymczasem w piątek odbyć się miała licytacja terenu z obecnym dworcem PKS. Nie zgłosił się żaden chętny na kupno gruntu.

25 października otwarta zostanie galeria handlowa Poznań City Center w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym. Kilka tygodni temu przymierzano się, by w tym samym terminie uruchomić nowy dworce PKS znajdujący się na terenie ZCK. Jak udało nam się dowiedzieć, dworzec zostanie otwarty później.

- Przeniesienie dworca autobusowego do nowej lokalizacji to nie otwarcie nowego sklepu. Procedura jest skomplikowana i wymaga sporo pracy - mówi Hieronim Urbanek, prezes PKS Poznań. - W tej chwili robimy wszystko, by jak najszybciej otworzyć nowy dworzec. Przymierzamy się do tego, by nastąpiło to w listopadzie - zaznacza.

Obecnie w przestrzeni nowego dworca PKS trwa montaż specjalistycznych systemów, serwerów. - Chcemy, by pasażerowie czuli się w obiekcie dobrze i chcemy zapewnić im kompleksową obsługę od momentu otwarcia. Dlatego przygotowujemy się bardzo skrupulatnie. Obecnie pasażerowie mogą korzystać ze starego dworca i nie ma tam dla nich żadnych utrudnień - dodaje.

Tymczasem w piątek, 18 października, zaplanowano licytację gruntu, na którym znajduje się stary dworzec PKS. Przetarg nie zostanie jednak rozstrzygnięty. - Już dziś wiemy, że przetarg nie zostanie rozstrzygnięty, gdyż nikt nie wpłacił wadium - wyjaśnia Urbanek. - W poniedziałek zapadnie decyzja o ogłoszeniu drugiego przetargu - zapowiada.

Już w sierpniu informowaliśmy, że jeśli pierwszy przetarg nie zostanie zakończony sukcesem, rozstrzygnięcie drugiego odbędzie się w połowie stycznia 2014 roku. - Środki, które uzyskamy ze sprzedaży nieruchomości mają nie tylko pozwolić nam na wykup nowych pomieszczeń w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym, ale też pozwolą na unowocześnienie taboru. W przypadku nierozstrzygnięcia przetargu musimy pomyśleć o alternatywnym finansowaniu. Na przykład o kredycie - zaznaczał wówczas Urbanek.

Więcej o sprzedaży terenu z obecnym dworcem PKS piszemy TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro