Reklama
Reklama

Orła Białego: nowych bloków nie będzie?

Mieszkańcy osiedla Orła Białego na poznańskich Ratajach nie chcą w swoim sąsiedztwie nowych bloków komunalnych. W środę odbyły się konsultacje w tej sprawie.

Na początku września pojawiły się doniesienia o planach Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych związanych z zagospodarowaniem pustej przestrzeni na osiedlu Orła Białego. ZKZL chciał tu postawić czterokondygnacyjne bloki, a także stworzyć parking na 260 aut.

Już we wrześniu mieszkańcy wyrażali swój sprzeciw wobec temu pomysłowi. W środę odbyło się spotkanie na ten temat. Wzięli w nim udział m.in. przedstawiciele ZKZL, RO Żegrze, a także mieszkańcy. - Uważam, że ten pomysł jest absurdalny - mówi Paulina, mieszkanka osiedla Orła Białego. - I tak naprawdę jest to prosta droga do zrobienia z tego osiedla slumsów. Bardzo prosto jest zniszczyć przestrzeń, ją zabetonować - dodaje.

Taka opinia przeważała wśród mieszkańców. Osiedlowi radni dyskutować na temat przyszłości terenu na osiedlu Orła Białego będą w listopadzie. - Jeśli radni przedstawiają stanowisko, na które złożą się również wyniki środowych konsultacji, w którym ustosunkowują się negatywnie do tego pomysłu, wówczas miasto prawdopodobnie odstąpi od zamiaru inwestowania tutaj - wyjaśnia Wiesław Krzywiński, przewodniczący zarządu RO Żegrze.

Według radnego Mariusza Wiśniewskiego, trzeba jak najszybciej przygotować plan miejscowy dla tego terenu. - Niestety brak planów miejscowych powodował, że była tutaj "wolna amerykanka" - mówi. - Przypomnę osiedle Tysiąclecia, gdzie na środku osiedla pomiędzy dwoma blokami powstawał jakiś inny blok i ludzie mogli sobie do garnka z zupą zaglądać - dodaje.

Tworzenie miejscowego planu dla osiedla obecnie trwa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne dziś ostrzeżenie IMGW! Również dla Poznania
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro