Reklama
Reklama

Sukces Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zdobył pierwsze miejsce w kategorii "EXCELLENT Business School" w międzynarodowym rankingu Eduniversal.

Rankingi prowadzone są od siedmiu lat. W kategorii "EXCELLENT Business School" poznański Uniwersytet ekonomiczny okazał się najlepszy. W rankingu porównywano tysiąc uczelni biznesowych ze 154 krajów. Miejsca przyznawane są w podziale na regiony geograficzne. Uniwersytet Ekonomiczny w rankingu okazał się najlepszą uczelnią z regionu "Europa Wschodnia", do którego przyporządkowano 81 uczelni z 21 krajów, w tym 12 uczelni z Polski.

Uczelnie zgłoszone do rankingu dzielone są na pięć kategorii - każdej z nich przyporządkowano od jednej do pięciu "palm". Liczba palm wskazuje na zakres międzynarodowego wpływu uczelni z danej kategorii. O miejscu zajmowanym w ramach danej kategorii przez poszczególne uczelnie decydują rekomendacje dziekanów - informuje Iwona Cieślik z działu marketingu UE.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu okazał się w tym roku najlepszą polską szkołą w kategorii 3 palm. Zarekomendowało go znacznie więcej uczelni niż przed rokiem (wtedy UEP zajął drugie miejsce)- dodaje.

Ponadto Eduniversal prowadzi również rankingi, w których ocenia 4 tysiące programów studiów magisterskich oraz studiów MBA. Na listach najlepszych programów znalazło się aż 14 programów studiów na UEP. Takim wynikiem nie może pochwalić się żadna inna uczelnia w Polsce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro