Reklama
Reklama

Poznań: nie chcą płacić za toalety w Poznań City Center

fot. merala / sxc.hu
fot. merala / sxc.hu

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o wprowadzeniu opłat za korzystanie z toalet w galerii handlowej Poznań City Center, która zacznie działać 25 października. Płacić z pewnością trzeba będzie, ale klienci w wybranych restauracjach czy sklepach otrzymają zwrot kosztów. Poznaniacy buntują się przeciw opłatom.

O płatnych toaletach w Poznań City Center pisaliśmy TUTAJ. Przemysław Terlecki z TriGranit przyznaje, że negocjacje z najemcami galerii handlowej wciąż trwają. - Firma Sanifer jest w trakcie negocjowania z najemcami systemu voucherów, który w wielu centrach handlowych, miejscach publicznych takie jak dworce zapewnia klientom i pasażerom rekompensatę kosztów związanych z korzystaniem z płatnych toalet - mówi. - Praktyka pokazuje, że takie rozwiązanie bardzo szybko zyskuje uznanie samych najemców, którzy dbając o wygodę i zadowolenie swoich klientów są także zainteresowani dostępem do czystych, zadbanych toalet - dodaje.

W galerii PCC toalety mają być płatne, by uniknąć sytuacji, w której regularnie będą z nich korzystać bezdomni. - Nowe Centrum Handlowe Poznań City Center nie może i nie chce stać się bezpłatnym, miejskim szaletem, gdzie swoje potrzeby będą załatwiać osoby, których higiena osobista i dbałość o wspólne dobro pozostawiają wiele do życzenia. Rocznie przez to miejsce przewija się około 15 mln osób - zaznacza Terlecki.

Obecnie negocjacje są prowadzone głównie z restauracjami i kawiarniami działającymi na terenie food court. - To właśnie ta strefa generuje największy ruch w toaletach. I choć będziemy musieli zapłacić za korzystanie z łazienki, z umieszczonej w niej listy najemców centrum handlowego dowiemy się, w których punktach otrzymamy zwrot kosztów opłacenia toalety. Oczywiście pod warunkiem, że sami skorzystamy z usług najemcy - np. wypijemy u niego kawę czy coś zjemy.

Terlecki podkreśla, że dzieci, matki z dziećmi (np. przewijające maluchy) i osoby niepełnosprawne będą korzystać z łazienek bezpłatnie. - Dla nich przygotowano specjalne pomieszczenia.

Poznaniakom jednak pomysł płacenia za toalety się nie podoba. Na Facebooku powstał profil "NIE płacę za Toalety". - To protest przeciwko płatnym toaletom, które chce wprowadzić właściciel galerii handlowej Poznań City Center - wyjaśniają pomysłodawcy profilu.

"Dlaczego mówimy NIE?
1. Ponieważ uważamy, że ta niby "zachodnia moda" jest do "dupy"! Nie chcemy płacić za toalety w miejscu, w którym wydajemy swoje ciężko zarobione pieniądze. Uważamy, że w takim miejscu dostęp do podstawowych usług higieny powinien być bezpłatny.

2. Nie lubimy "posranych" pomysłów. Jeżeli dziś nie "spłuczemy" tego pomysłu to jak grzyby po deszczu wyrosną nam płatne toalety.

3. Dbamy o higienę swoją i swoich rodzin. Ponieważ higiena to zdrowie. Myjemy ręce przed posiłkiem i załatwiamy swoje potrzeby wtedy kiedy zajdzie taka potrzeba. "NIE WSTRZYMUJEMY" bo to niezdrowe!

4. W naszym mieście chcemy być szanowani, a nie wykorzystywani.

Jeżeli zgadzasz się z nami i nie zgadzasz się na tą "zachodnią modę" kliknij LUBIĘ TO! i POWIEDZ SWOIM ZNAJOMYM. Pokażmy, że nie zgadzamy się na takie "zachowania" i BOJKOTUJEMY takiej miejsca!
"

A Wy jakie macie zdanie na ten temat? Czekamy na Wasze komentarze!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro