Reklama

Polska zagra z Irlandią w Poznaniu

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Stefan Antkowiak potwierdził, że 19 listopada na INEA Stadionie przy ul. Bułgarskiej reprezentacja Polski zmierzy się w spotkaniu towarzyskim z Irlandią.

Już po raz czwarty w historii reprezentacja Irlandii wystąpi w Poznaniu, a tym razem zmierzy się w spotkaniu towarzyskim z Polską. Pierwszy raz Irlandia zagrała na Bułgarskiej w 1991 roku i w meczu eliminacji ME 1992 zremisowała z Polską 3:3. Następnie podczas EURO 2012 zagrała z Chorwacją i Włochami, a kibice z Zielonej Wyspy na kilka dni opanowali wtedy stolicę Wielkopolski. Choć ich reprezentacja przegrała wszystkie spotkania fazy grupowej oni doskonale bawili się na trybunach stadionów, w Strefie Kibica i różnych lokalach na Starym Rynku. Zachowanie kibiców z Irlandii było szeroko komentowane przez światowe media, które stawiały mieszkańców Zielonej Wyspy za wzór piłkarskiego kibica. - Nie mam słów. Są niesamowici - mówił o nich trener reprezentacji Hiszpanii, Vicente Del Bosque. Irlandczycy ujęli też piosenką, którą zaśpiewali policjantce na Starym Rynku w Poznaniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMAWstępnie szacuje się, że na listopadowym spotkaniu Polska - Irlandia ma się ich pojawić nawet 10 tysięcy, a mecz na INEA Stadionie przy ul. Bułgarskiej ma się rozpocząć około godziny 20.30. Decyzję o rozpoczęciu spotkania zostanie podjęta po porozumieniu ze stacjami telewizyjnymi. Aktualnie PZPN ustala ostatnie szczegóły dotyczące tego meczu i wkrótce poinformuje o cenach biletów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro