Reklama

Projekt parku Kasprowicza naszpikowany inwestycjami. "To tylko wizja"

Pole do mini golfa, skatepark, tor przeszkód dla rowerów, tor saneczkowy, aleja fontann, tory do gry w boule, kawiarnia - m.in. takie atrakcje mogą się pojawić w parku Kasprowicza. W poniedziałek zaprezentowano koncepcję parku. - To tylko wizja - zapewnia POSiR, który organizuje konsultacje w tej sprawie. Zobacz koncepcję!

W poniedziałek odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie zagospodarowania parku Kasprowicza na poznańskim Łazarzu. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, które z ramienia miasta organizują konsultacje, zaprezentowały projekt zmian, jakie miałyby zajść na tym terenie w przyszłości.

A zmian jest sporo. W parku zaplanowano m.in. pole do mini golfa, siłownię plenerową, kawiarnię, tory do gry w boule, skatepark, boiska, tor dla rowerzystów, tor saneczkowy, parkingi, aleję z fontannami oraz funkcje SPA & Wellness w hali Arena oraz dobudowanym do niej budynku znajdującym się na miejscu obecnej hali tenisowej.

- Ten projekt jest przeinwestowany. Na terenie parku pojawiłoby się zdecydowanie za dużo obiektów, a zabrakłoby trawy, na której po prostu można usiąść - mówi Maria Łazarz, przewodnicząca zarządu RO Św. Łazarz. - Dodatkowo zabrakło np. pływalni, na którą liczą mieszkańcy. Nie uwzględniono też w projekcie placu zabaw, który obecnie znajduje się w parku - dodaje. - Z drugiej strony cieszę się, że projekt w ogóle powstał. Jest teraz o czym dyskutować i myśleć - zaznacza.

Łukasz Mikuła, radny PO i przewodniczący komisji polityki przestrzennej RM jest zadowolony, że prace się toczą. - Dobrze, że prace nad tym projektem ruszyły. Z merytorycznego punktu widzenia mogę powiedzieć, że cieszę się z tego, iż na terenie parku nie miałyby powstawać obiekty kubaturowe. Punkty na projekcie są to raczej miejsca na świeżym powietrzu, otwarte, a to plus - mówi. - Teraz jest czas na to, by rozmawiać na temat projektu z mieszkańcami. Chciałbym, by w parku znalazły się atrakcje dla każdej grupy wiekowej - i dla dzieci i dla seniorów.

Równocześnie Mikuła zapewnia, że w parku nie mają powstać żadne wieżowce (piszemy o tym TUTAJ). - Wieżowce miałyby stanąć w sąsiedztwie parku, ale i tak nie jest to obecnie przesądzone. Myślę, że będziemy się zajmować planem zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu w ciągu miesiąca lub dwóch miesięcy i wówczas będziemy wiedzieć coś więcej na ten temat.

Sam POSiR podkreśla, że wizja "nowego" parku Kasprowicza jest tylko wstępem do dalszych prac. - To pierwszy etap prac nad przygotowaniem projektu zagospodarowania parku - mówi Agnieszka Patelka, rzeczniczka POSiR. - Poniedziałkowe spotkanie zorganizowano, by pokazać wstępny projekt, ale nic nie jest przesądzone. Zachęcamy mieszkańców, by przesyłali do nas swoje propozycje rozwiązań możliwych do zastosowania w parku, a także by odnieśli się do samej propozycji przedstawionej w poniedziałek - dodaje.

Konsultacje potrwają jeszcze miesiąc - do połowy listopada. - Wówczas odbędzie się kolejne spotkanie z mieszkańcami, na którym ponownie będziemy rozmawiać o wizji parku i przeanalizujemy nadesłane propozycje - kończy Patelka. Szczegóły na temat tego gdzie przesłać uwagi znajdziecie TUTAJ - widnieje tam stara data zakończenia konsultacji - 31 października. Obecnie to właśnie połowa listopada.

Czego oczekujesz od planistów i urzędników, którzy określą przyszłość Parku Kasprowicza?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro