Reklama
Reklama

Kamienica się rozpada? Fragment elewacji spadł na chodnik

fot. Sylwia
fot. Sylwia

- Kamienica przy ulicy Dmowskiego jest w fatalnym stanie - alarmuje nasza czytelniczka. W poniedziałek z budynku odpadł fragment elewacji i roztrzaskał się na chodniku.

Choć w budynku przy ulicy Dmowskiego 120 nikt nie mieszka i zamurowano wejścia oraz okna na parterze obiektu, kamienica wciąż jest niebezpieczna. - W poniedziałek około godziny 17:30 wyszłam z domu przy ul. Górki. Kiedy wracałam około 40 minut później tą samą drogą rozwalona cegła leżała na ulicy. Ta oto cegła mogła spaść na kogoś bądź na mnie, gdybym wyszła trochę później - pisze Sylwia, nasza czytelniczka.

Według czytelniczki budynek jest fatalnym stanie. - Patrząc na niego ma się wrażenie, że za dotknięciem się zburzy. W okół niego mieszkają normalnie ludzie, parkują samochody...Aby dopiero tragedia nie zmusiła władz do jakiejkolwiek interwencji, a żeby jej zapobiegli - dodaje.

Zdjęcia kamienicy przekazaliśmy Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego. - Oczywiście zajmiemy się tą sprawą, sprawdzimy w jakim stanie jest obiekt - mówi Paweł Łukaszewski, PINB. - W zależności od tego jakie będą wyniki kontroli, zostaną podjęte kolejne działania. Na pewno trzeba będzie ustalić właściciela lub zarządcę obiektu, bo to od nich możemy wymagać np. zabezpieczenia konstrukcji - dodaje.

Jeśli w waszych blokach lub kamienicach dochodzi do podobnych sytuacji - informujcie odpowiednie służby. Zgłoszenie z pewnością przyjmie Straż Miejska. Następnie można się zgłosić do inspektoratu. Wystarczy wysłać pismo, nawet drogą mailową, w którym zawarte zostaną informacje o adresie budynku i jego właścicielu. Wówczas sprawa trafia do inspektora, który przeprowadza kontrolę stanu technicznego wskazanego bloku, czy kamienicy. Adres mailowy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego to [email protected].

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
18.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro