Reklama

Półwiejska: zniknęły budki handlowe. Rusza budowa Półwiejskiej_2

Z Półwiejskiej zniknęły budki handlowe | fot. Adrian Potrawiak
Z Półwiejskiej zniknęły budki handlowe | fot. Adrian Potrawiak

Z ulicy Półwiejskiej zniknęły kolejne budki handlowe. Kilka tygodni temu usunięto te z okolic skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi, a teraz dołączyły do nich obiekty z okolic Starego Marycha. Właśnie rozpoczyna się budowa nowego obiektu - Półwiejskiej_2.

Już pod koniec września pisaliśmy o tym, że 16 września decyzja o pozwoleniu na budowę otrzymana przez inwestora w lipcu bieżącego roku stała się ostateczna. Tym samym inwestycja wchodzi w fazę realizacji. Z sąsiedztwa działki, na której prowadzona będzie budowa zniknęły już budki handlowe.

Inwestor, spółka Deptak projekt P2, podpisał już umowę z generalnym wykonawcą prac. To Eiffage Polska Budownictwo. - Plac budowy został już przekazany wykonawcy, który w połowie października rozpocznie prace na budowie. Budynek zostanie oddany do użytkowania w końcu pierwszego kwartału 2015 roku - wyjaśniają przedstawiciele inwestora.

Półwiejska_2 ma być obiektem biurowo-handlowo-usługowym. Mają się tu znaleźć restauracje, sklepy, biura oraz parking. Łącznie to 6500 metrów kwadratowych powierzchni handlowo-usługowej typu high street retail (dostęp do dwupoziomowych lokali prosto z ulicy Półwiejskiej, a nie z wnętrza obiektu) oraz 2500 m2 powierzchni biurowej klasy A. Na parkingu zmieści się 89 pojazdów. Początkowo planowano, że obiekt będzie wyższy o jedną kondygnację, ale ostatecznie, na prośby mieszkańców, zrezygnowano z ostatniego piętra.

- Głównym najemcą części handlowo-usługowej będzie grupa LPP, która w obiekcie otworzy flagowe sklepy marek grupy. Inwestor prowadzi zaawansowane rozmowy z najemcami zainteresowanymi lokalami handlowo-usługowymi i przygotowuje komercjalizację części biurowej - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro