Reklama
Reklama

Jasna Rola: rusza remont ulicy

fot. Zarząd Dróg Miejskich

Rozpoczyna się remont ulicy Jasna Rola na Naramowicach. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami, które już pojawiły się przy skrzyżowaniu z ulicą Naramowicką.

Między innymi w styczniu pisaliśmy o walce mieszkańców okolic ulicy Jasna Rola o modernizację trasy. Jasna Rola jest drogą gruntową, po której z roku na rok porusza się coraz więcej samochodów.

W sierpniu Zarząd Dróg Miejskich zaprezentował projekt przebudową drogi. Skonsultowano go m.in. z Radą Osiedla Naramowice. Prace właśnie się rozpoczynają. - Remont polega na ułożeniu dywanika bitumicznego o szerokości 5 metrów i umocnieniu materiałem pofrezowym pobocza. Prace będą prowadzone w granicach istniejącego pasa drogowego na odcinku od ulicy Naramowickiej do ulicy Błażeja - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Na całej ulicy ma się pojawić 12 progów zwalniających. Zostaną wykonane z kostki betonowej koloru czerwonego. Dodatkowo konieczne było skorygowanie obecnego przebiegu ulicy tak, by dostosować trasę do lokalizacji urządzeń podziemnych.

Obecnie z utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy wjeżdżający na Jasną Rolę od ulicy Naramowickiej. Choć wjazd i wyjazd są możliwe, występują tu tymczasowe utrudnienia. - Wraz z intensyfikacją prac drogowych, zwłaszcza na etapie układania nawierzchni jezdni, poszczególne fragmenty ulicy będą wyłączane z ruchu. Już dziś prosimy kierowców, przede wszystkim tych, którzy korzystają z ulicy Jasna Rola jako z trasy tranzytowej o wybór alternatywnej drogi dojazdu do celu podróży - dodaje ZDM.

Prace mają się zakończyć do 30 listopada.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia! Również dla Poznania
4℃
1℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro