Reklama
Reklama

Poznańskie galerie handlowe walczą o miano najciekawszej w Polsce

Stary Browar | fot. Sebastian Czopik
Stary Browar | fot. Sebastian Czopik

Aż trzy poznańskie galerie handlowe walczą o miano najciekawszego obiektu tego typu w Polsce. Wśród 10 nominowanych budynków są Galeria MM, Stary Browar oraz czekająca na otwarcie galeria Poznań City Center.

W sierpniu pisaliśmy o plebiscycie organizowanym przez portal infoArchitekta.pl. Nowy budynek poznańskiego dworca PKP został w nim uznany najładniejszy w kraju (piszemy o tym TUTAJ).

Tym razem na wyróżnienie ma szansę druga część Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego - galeria Poznań City Center. Ale nie tylko ona jedna. Aż trzy poznańskie galerie handlowe znalazły się wśród 10 najciekawszych obiektów tego typu w Polsce. Oprócz czekającego na otwarcie PCC są to Galeria MM oraz Stary Browar.

- Na przestrzeni kilkunastu lat, powstało w Polsce wiele budynków galerii handlowych. Początkowo były to tylko wielkie budowle z niezliczoną ilością małych sklepików i niczym wyjątkowym te kolosy nie różniły się od siebie. Jednak od pewnego czasu można zauważyć zdecydowaną zmianę. Centra handlowe zaczynają przyciągać nas swoim wyglądem tak zewnętrznym jak i wewnętrznym - wyjaśniają pomysłodawcy plebiscytu z infoArchitekta.pl.

Oprócz poznańskich galerii handlowych w zestawieniu znalazły się m.in. Galeria Katowicka, Silesia City Center (również w Katowicach), Galeria Korona Kielce, Galeria Kazimierz w Krakowie oraz warszawskie Złote Tarasy. Głosowanie trwa TUTAJ do 21 października. Obecnie zdecydowanie prowadzi kielecka Galeria ECHO. Z poznańskich obiektów numerem jeden jest Stary Browar, ale obecnie nie znajduje się nawet na podium zestawienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro