Reklama
Reklama

Nadolnik: budowa nowoczesnego kampusu studenckiego w 2014 roku

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

Wiosną miała się rozpocząć budowa nowej inwestycji przy ulicy Nadolnik. Przy starym młynie miało powstać pięć budynków, w których mieszkać mieli studenci. Inwestycja jednak się nie rozpoczęła. Inwestor zapewnia, że ruszy w 2014 roku.

W styczniu pisaliśmy o pomyśle na budowę nowoczesnego kampusu studenckiego w pobliżu starego młyna przy ulicy Nadolnik. Inwestorem jest Piotr Ryżyński. Zapowiadał, że wiosną 2013 roku ruszą prace. - Ze względu na kryzys pojawił się problem z finansowaniem inwestycji - mówi obecnie Ryżyński. - Nie wycofujemy się jednak z naszych planów i chcemy koncepcję zrealizować - dodaje.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Działka, na której ma powstać kompleks, ma 2,5 hektara, a całkowita powierzchnia użytkowa budynków, które na niej staną to 30 tysięcy metrów kwadratowych. Lokale mieszkalne będą się składać przeważnie z dwóch pokoi 2-osobowych oraz łazienki i kuchni. Mają to być nowoczesne, prywatne akademiki.

Co ważne, z terenu nie zniknie stary młyn. Ma w nim powstać zaplecze dla mieszkańców budynków. Ma tu funkcjonować restauracja, a także pub. W planach jest również siłownia oraz miejsca do nauki. W sąsiedztwie budynków ma też powstać infrastruktura do uprawiania sportu - m.in. korty tenisowe.

Roboty mają ruszyć wiosną 2014 roku. Początkowo planowano, że jesienią przyszłego roku wprowadzą się tutaj pierwsi mieszkańcy. - Teraz zakładamy, że realnym terminem wprowadzenia się pierwszych lokatorów jest rok 2015 - kończy Ryżyński.

W akademikach będą mogli zamieszkać chętni studenci ze wszystkich poznańskich uczelni. Ceny za wynajem nie są jeszcze znane. Mają być korzystne i porównywalne do tych z już funkcjonujących "tradycyjnych" akademików.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro