Nocni biegacze na 14. Poznań Maratonie

Night Runners na 14. Poznań Maratonie | fot. Tomasz Szwajkowski

Miłośnicy nocnego bieganie z grupy Night Runners licznie stawili się na starcie 14. Poznań Maratonu, a najszybciej trasę o długości 42 kilometrów i 195 metrów pokonał spośród nich Daniel Korytowski.

Grupa Night Runners znana jest w Poznaniu z organizacji wspólnego biegania w nocy po Parku Cytadela (każdy poniedziałek o godz. 21) i nad Maltą (każdy czwartek o godz. 21) oraz sobotnich startów w Parkrun na 5 km w Parku Cytadela. Tym razem miłośnicy biegania z Night Runners licznie stawili się na starcie 14. Poznań Maratonu.

Nieoficjalnie najlepszym maratończykiem grupy okazał się Daniel Korytowski ze Swarzędza, który pokonał trasę w czasie 2 godziny 53 minuty i 7 sekund. Natomiast w klasyfikacji generalnej 14. Poznań Maratonu zajął wysokie 61. miejsce. Wśród kobiet pierwsza na mecie maratonu zameldowała się Kaja Milanowska z Poznania.