Pierwsza wygrana Grunwaldu

WKS Grunwald Poznań - KU AZS UKW Bydgoszcz 26:25 | fot. Elżbieta Skowron

Szczypiorniści Grunwaldu Poznań pokonali we własnej hali zespół AZS UKW Bydgoszcz 26:25 i było to ich pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie I ligi.

Spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty było bardzo wyrównane, a o końcowym wyniku zadecydowały ostatnie minuty meczu. W 56. minucie Grunwald wyszedł na prowadzenie 23:22 po bramce Krzysztofa Martyńskiego, a w kolejnej akcji podwyższył na 24:22. Akademicy zaczęli odrabiać straty i tuż przed końcem spotkania przegrywali 25:26, ale mieli piłkę. Idealną okazję na wywalczenie remisu zmarnował Paweł Andrzejewski i Grunwald cieszył się z pierwszego zwycięstwa w sezonie.

WKS Grunwald Poznań - AZS UKW Bydgoszcz 26:25 (12:13)