Pierwsza porażka Krispolu w I lidze

Pierwszoligowi siatkarze Krispolu przegrali wyjazdowy mecz z zespołem MKS Banimex Będzin 0:3. Gospodarze, którzy byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku w każdej partii okazywali się lepsi od beniaminka z Wrześni.

Początek pierwszego seta był dość wyrównany. Potem coraz większą przewagę punktową zyskiwali gospodarze i ostatecznie wygrali seta 25:19. W drugiej partii siatkarze z Będzina dość szybko wypracowali sobie pięciopunktową przewagę. Wrześnianie walczyli o każdą piłkę i udało im się zmniejszyć stratę do 18:20. Jednak końcówka seta należała już do gospodarzy, którzy wygrali 25:18. Podopieczni Marka Jankowiaka zdecydowanie lepiej prezentowali się w ostatniej odsłonie. Wyszli nawet na prowadzenie, ale od połowy seta inicjatywa znów należała do gospodarzy i komplet punktów został w Będzinie.

- Nie wytrzymaliśmy dziś presji. Rywal był od nas lepszy w każdym elemencie gry. Zawodził u nas przede wszystkim skuteczny atak i zagrywka, przez co gospodarze mogli pochwalić się dobrym przyjęciem. Na boisku pojawili się wszyscy zawodnicy, których miałem do dyspozycji. Zmiennicy także muszą się ogrywać, bo w tym sezonie każdy będzie potrzebny. Po prostu w Będzinie zapłaciliśmy frycowe - powiedział po spotkaniu trener Krispolu Września, Marek Jankowiak.

MKS Banimex Będzin - Krispol Września 3:0 (25:19, 25:18, 25:18)