Reklama
Reklama

Żużlowcy PSŻ wrócą do ligi w 2015 r.

fot. Tomasz Woźniak

Projekt "Sportowy Golaj" przygotowany przez stowarzyszenia sportowe PSŻ Poznań, Patrioci Poznań i ProLans 4X zajął trzecie miejsce w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego. Oznacza to, że już w sezonie 2015 poznaniacy będą się emocjonować występami żużlowców PSŻ Poznań w II lidze.

- Serdecznie dziękujemy każdemu, kto oddał głos na projekt "Sportowy Golaj", który oprócz powrotu PSŻ Poznań na żużlową mapę Polski oznacza powstanie stadionu dla Patriotów Poznań i toru dla rowerzystów z ProLans 4X. Wszystko wskazuje na to, że w sezonie 2015 znów będziemy walczyć o ligowe punkty - mówi prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego, Arkadiusz Ładziński.

Projekt "Sportowy Golaj" otrzymał 13599 głosów i zajął w finałowym głosowaniu trzecie miejsce. Stowarzyszenia sportowe PSŻ Poznań, Patrioci Poznań i ProLans 4X zamiast planowanych 8,9 mln zł na swój pomysł będą miały do dyspozycji blisko 6 mln zł.

- Tak duża ilość głosów oznacza, że poznaniacy chcą powrotu żużla. Wiemy, że otrzymaliśmy wiele głosów z terenów, które administracyjnie nie należą już do Poznania i nie mogły zostać policzone. Widać, że nasza propozycja jest ważna dla całego powiatu. Kwota 8,9 mln zł to była wycena pełnej realizacji pomysłu na bardzo wysokim standardzie. Teraz czekają nas rozmowy z prezydentem, gdyż chcemy wykonać wersję numer dwa "Sportowego Golaja" -
dodaje Ładziński.

Wiadomo już, że za około 5,8 mln zł może powstać m.in.: trybuna na ok. 6 tys. miejsc (krzesełka lub ławki), trybuna VIP, Bike Park, boisko, nowy tor żużlowy, wykonane zostaną prace na stadionie. W najbliższych dniach przedstawiciele stowarzyszeń będą rozmawiać z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji oraz prezydentem miasta na temat kształtu umowy. Kolejnym etapem będzie przetarg, a po zakończeniu prac remontowo-budowlanych zespoły PSŻ Poznań i Patriotów Poznań będą rozgrywać swoje spotkania ligowe na nowym obiekcie.

- Otrzymaliśmy wiele smsów, wiadomości e-mail i telefonów z gratulacjami, a wśród nich byli potencjalni sponsorzy zespołu. Dziękujemy posłowi Łukaszowi Borowiakowi, który był zaangażowany w nasz projekt i cały czas nas wspiera. Nasz budżet będzie bardzo sensownie ułożony i oparty na solidnych fundamentach. Nie będziemy podejmować decyzji, które mogą się przyczynić do upadku sportu żużlowego w Poznaniu -
mówi prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego, Arkadiusz Ładziński.

Przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu w zestawieniu frekwencji na imprezach sportowych w naszym mieście Skorpiony zajmowały drugie miejsce za Lechem Poznań. Ponadto żużlowcy PSŻ zdobyli cztery medale mistrzostw Polski (IMP 2008, MIMP 2007 i 2008, MPPK 2011). Natomiast futboliści amerykańscy i kolarze grawitacyjni nie mają w Poznaniu swoich obiektów, które są przystosowanych do tych dyscyplin sportowych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro