Reklama

Lechici zagrali w reprezentacjach

fot. Michał Nadolski - archiwum
fot. Michał Nadolski - archiwum

Szymon Drewniak, Dariusz Formella, Tomasz Kędziora, Karol Linetty, Daylon Claasen i Luis Henriquez z Lecha Poznań wystąpili w meczach swoich reprezentacji narodowych.

Dariusz Formella, Tomasz Kędziora i Karol Linetty wraz z reprezentacją Polski U-19 wywalczyli awans do finałowej fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy (28 zespołów), która odbędzie się wiosną przyszłego roku. Polska zremisowała z Litwą 1:1, wygrała z Maltą 5:0 i uległa Holandii 1:3. Losowanie kolejnego etapu odbędzie się 5 grudnia w Nyonie, a młodzieżówki będą podzielone na siedem grup po cztery zespoły. Tylko zwycięzcy awansują do finałowego turnieju mistrzostw, który latem odbędzie się na Litwie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Natomiast Szymon Drewniak wystąpił w zwycięskim meczu reprezentacji Polski U-20 ze Szwajcarią 2:1 w ramach Turnieju Czterech Narodów. Pomocnik Lecha Poznań na placu gry spędził 73 minuty i otrzymał żółtą kartkę.

Daylon Claasen zagrał w barwach Republiki Południowej Afryki w zremisowanym 1:1 towarzyskim meczu z reprezentacją Maroka. Pomocnik Lecha Poznań rozegrał całe spotkanie i zaliczył asystę przy bramce autorstwa Tokelo Rantie.

W meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata w Brazylii wystąpił Luis Henriquez, który wraz z reprezentacją Panamy w obecności 100 tysięcy widzów przegrała na wyjeździe z Meksykiem 1:2. Obrońca Lecha rozegrał całe spotkanie, a jego reprezentacja walczy już tylko o baraż interkontynentalny z Nową Zelandią.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro